2. el MSI 3080 Suprim X alınır mı?

LHR denen mining kilidi oluyor artık yeni nesil kartların. LHR kilidi açık iken kart mining gücünü ciddi oranda düşürüyor. Bu LHR lock eğer halen açıksa kart mining görmemiş diyebiliriz. LHR kilidi açıldıysa mininglidir. Uzak durun. LHR kilidine nereden bakılacağını bilmiyorum ancak internetten bir araştırırsanız kaynak bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
O iş sanırım mining programı üstünden yapılıyor ama yine de internetten biraz bakınayım dediğiniz konuya. Teşekkürler

Hocam 2.el ekran kartı almayı düşünmüştüm bir ara. Sonra sıfır aldım 2 sene kullandım derken arızalandı, garantiye 2. defa gönderiyorum. Garantisi olmasına rağmen olur olmaz stres uğraş dur. Bugün, yarın sıkıntı çıkarmasa bile sonrasında garanti dışı bir durumu varsa sizi üzecek bütçede bir kart sonuçta. Hiç bulaşmaya değmez.

Hocam 2.el ekran kartı almayı düşünmüştüm bir ara. Sonra sıfır aldım 2 sene kullandım derken arızalandı, garantiye 2. defa gönderiyorum. Garantisi olmasına rağmen olur olmaz stres uğraş dur. Bugün, yarın sıkıntı çıkarmasa bile sonrasında garanti dışı bir durumu varsa sizi üzecek bütçede bir kart sonuçta. Hiç bulaşmaya değmez.
Ben de ilk defa alacağım ikinci el elektronik ürün... Kafam baya karıştı ama en iyisi bu toplara çok girmeden ya bütçeyi biraz zorlamak ya da beklentiyi düşürüp gidip sıfır ürün almak en mantıklısı olacak gibi :)

Ürünü donanımsal olarak kontrol edeceklerdir elbet. Bir sorun bulamayınca da geri yollayacaklar illa mining yapılmış bunda diye nokta atışı tespit yapmanıza gerek yok. Adamlar salak değiller ki mining yapıp niye 2.elden satsınlar yollarlar garantiye.
Dediğiniz şeylerin hiçbir anlamı yok ki. Adam mining yapmış, işi bitmiş, kartta sorun yok niye ve nasıl garantiye göndersin zaten? Satıp bir miktar parasını geri alır rahatlıkla.

“Mining yapılan kart kalıcı olarak hasarlanmıştır” gibi bir batıl inanca sahipsiniz galiba ama öyle bir durum yok.

Ben de ilk defa alacağım ikinci el elektronik ürün... Kafam baya karıştı ama en iyisi bu toplara çok girmeden ya bütçeyi biraz zorlamak ya da beklentiyi düşürüp gidip sıfır ürün almak en mantıklısı olacak gibi :)
İkinci el elektronik kesinlikle şans işi. Ne kadar dikkat edip temiz alırsanız alın, sorun yaşayabilirsiniz. Garantisiz almak çok mantıklı değil zaten bu sebeple, hele ekran kartı gibi ciddi para ödenecek bir ürünü.

Sıfır ekran kartları da sorun çıkartıp sizi garantiyle bol bol uğraştırabilir elbette, o da şansınıza kalmış ama en azından garantisi kendi adınıza olduğu için orada sorun çıkmaz.

Mesela garantisi ikinci el kart için servisten iade kararı çıktı diyelim, iade fatura sahibine yapılacak size değil, bu da binlerce TL için satıcıyla tekrar muhatap olmak demek. Değişim vs için Tüketici Hakem Heyetine başvurma hakkı fatura sadece sahibinin mi onu da bilmiyorum mesela.

Arkadaşlar ikinci el 3080 Suprim X alacağım. Kartın 2 yıl daha garantisi var ama ekran kartı işinden tam anlamıyorum. Güvenlik yapışkanı duruyor arkasında ancak yandan termal padi sanırım gözüküyor. Kartın içi açılmamış ama yine de garanti dışı kalma durumuna karşı anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

İkinci el almak yerine sıfır alsanız daha mantıklı hocam. Bu sıralar miningciler ekran kartlarını ellerinden çıkarmak için uğraşıyolara zaten onun dışında ekran kartının nasıl kullanıldığını veya hiç içinin açılıp açılmadığını belki anlayamayabilirsiniz gidip kendiniz baksanız detaylıca içini açamazsınız garanti dışı kalır. Bu sefer alırsınız performansı düşük kalır veya fanlarında sıkıntı vardır.
Karar sizin ama en iyisi sıfır almak.

Dediğiniz şeylerin hiçbir anlamı yok ki. Adam mining yapmış, işi bitmiş, kartta sorun yok niye ve nasıl garantiye göndersin zaten? Satıp bir miktar parasını geri alır rahatlıkla.

“Mining yapılan kart kalıcı olarak hasarlanmıştır” gibi bir batıl inanca sahipsiniz galiba ama öyle bir durum yok.
Hocam siz lafi cok yanlis anlamissiniz. Burada olasilik konusuyorum sizin dediginize bakin. Bide satar bir miktar parasini geri alir diyorsunuz aradaki 2 3k farki siz oduyorsunuz sanirsam. Adam mining yapilmis karti alsa 2 3 seneye olur o kart ve performansi cok duser. Bos konusmussunuz.

Hocam siz lafi cok yanlis anlamissiniz. Burada olasilik konusuyorum sizin dediginize bakin. Bide satar bir miktar parasini geri alir diyorsunuz aradaki 2 3k farki siz oduyorsunuz sanirsam. Adam mining yapilmis karti alsa 2 3 seneye olur o kart ve performansi cok duser. Bos konusmussunuz.
Hayır siz dediniz ki “Garanti kabul etse mining yapan adam satmakla niye uğraşsın kendi garantiye yollar”. Mining yapan adam işi bittiğinde, oyun da oynamıyorsa kartı ne yapsın turşusunu mu kursun tabii ki satacak. Bozuk da değilse garantiye niye yollasın?
Adamlar salak değiller ki mining yapıp niye 2.elden satsınlar yollarlar garantiye.
Mining yapıp niye garantiye yollasın yani kartta sorun yoksa? Elinde de boş boş tutamayacağına göre sorunsuz kartı tabii ki satıp para almak isteyecek.

Kartta sorun varsa ve garantisi devam ediyorsa zaten yolluyorlar garantiye, çünkü garanti “bunda mining yapılmış tamir edemeyiz” demiyor. Anca kartın garantisini bozacak şekilde içini açmaları lazım ki garantisi devam eden ürüne kimse bunu yapmaz, miningci de olsa kartta sorun varsa gönderir garantiye.

İkinci el her zaman risklidir ama miningin sürece kattığı ek bir risk yok. Normal kullanıcı da aynı sorunları yaşıyor mining yapanlarla, garantide tamamen aynı süreçler geçerli.

Kartı bugün sabahtan MSI yetkili servisine götürüp bıraktım. Az önce arkadaşlar aradı, kartın içi açılmamış garanti kapsamını bozacak bir sorunu yok dediler. FurMark testi de 67 dereceyi geçmemiş. Bu konu için yardımcı olan - olmayan herkese teşekkür ederim tekrardan🙏

O iş sanırım mining programı üstünden yapılıyor ama yine de internetten biraz bakınayım dediğiniz konuya. Teşekkürler.

Sanmıyorum yanlış hatırlamıyorsam LHR için modlu BIOS atılıyor karta. He sonradan orijinal BIOS atılıp LHR kilidi tekrar açılabiliyor mu bir fikrim yok. Konu hakkında bilgi edinirseniz bizlerle paylaşmayı unutmayın iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı