2. El MSI GTX 1060 Armor 6GB alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Söz konusu olan ekran kartını satın aldım, PUBG Ultra kalitede 100FPS alıyorum i7 4790 8GB DDR3 ve Msi Armor GTX 1060 6GB herkese tavsiye ederim.
Hayırlı olsun, keşke FPS değerlerini de yanlış söylemeseydiniz.

1060 ile ultra kalitede 100FPS alamazsınız, söyleyeyim. Yaklaşık 55-70 FPS alırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanları dinlemeyeceksen niye konu açtın ki ? Sıfır RX 580 alabilirdin o fiyata niye 2. el 1060 ? AMD sevmiyorum falan demişsin birde, kozmetik ürün değil bunlar. Orta ve düşük bütçe ekran kartlarında AMD rakipsiz şuanda. Nvidia tarafında RTX 2060 altı alınmaz. Armor modelinin soğutması da pek iyi değil zaten. Neyse hayırlı olsun...

Birilerine danışmak farklı, ne derlerse yapmak farklı. Fikir almak istemiş arkadaş. Ürün fiyat olarak hiç fena değil. Ayrıca yakın arkadaşım aynı kartı kullanıyor, herhangi bir ısınma problemi söz konusu değil. Kart çok sessiz ve düşük güç tüketiyor. Neyin alınıp alınmayacağı bütçe ve tercih meselesi. Kendinizi yıpratmayın, insanlara da yüklenmeyin.

İnsanları dinlemeyeceksen niye konu açtın ki ? Sıfır RX 580 alabilirdin o fiyata niye 2. el 1060 ? AMD sevmiyorum falan demişsin birde, kozmetik ürün değil bunlar. Orta ve düşük bütçe ekran kartlarında AMD rakipsiz şuanda. Nvidia tarafında RTX 2060 altı alınmaz. Armor modelinin soğutması da pek iyi değil zaten. Neyse hayırlı olsun...
Arkadaş GTX 1060 Armor alınır mı? diye sormuş AMD alınır mı diye değil. Yorumlarda AMD dışında bir şey göremiyorum. Adam zaten isteseydi AMD'yi sorardı GTX 1060 mı RX 580 mi diye. Bide adamı iğneler gibi yorum yapmışlar, ben oturduğum yerden duramadım.

Mesele adı üstünde alınıp, alınmaması. Konu sahibine bu fiyatlarda 2.el 1060 değil, sıfır RX 580 alınması gerektiğini açık bir dille belirtmişler. Konu sahibi ise kozmetik ürün alır gibi ''ben AMD sevmiyorum'' diye cevap vermiş. Sonrada alay eder gibi ''1060 aldım herkese tavsiye ederim'' demiş. Konunun amacı fikir almak bile değil zaten, kendi fikrini destekleyecek yorum arıyor ki alırken içi daha rahat etsin. Biri de fiyatı uygun demiş inanılmaz. 2.el piyasasına biraz bakmasını öneririm. Uygun fiyata gelince RX 580 modelinin 8GB olan versiyonu 1200 TL'ye rahat bulunabiliyor. Hatta zorlanırsa 1100-1000 TL arasına da bulunabilir. AMD al dışında yorum görünmemesinin sebebi mantıklı olanın o olması o yüzden.

Her iki kart da aynı sınıfa dahil, performansları yakın. Tercihlere saygı duymak zorundayız. Biri DirectX 12'de öndedir, diğeri güç tüketimi farkıyla. Aradaki farkla 4 tasarruflu ampul alıp evi aydınlatırsın mesela. :)

Arkadaş GTX 1060 Armor alınır mı? diye sormuş AMD alınır mı diye değil. Yorumlarda AMD dışında bir şey göremiyorum. Adam zaten isteseydi AMD'yi sorardı GTX 1060 mı RX 580 mi diye. Bide adamı iğneler gibi yorum yapmışlar, ben oturduğum yerden duramadım.
Gratis'ten kozmetik ürün almıyorsun burada, ekran kartı alıyorsun. Oyundaki grafik performansını kökten etkileyecek araç.

GTX 1060 Armor alınır, fakat 2. eli alınmaz. 2. el teknolojik ürün almak zaten başlı başına bir yanlışken sıfır RX 580 8GB alınabilirdi aynı fiyata. Hem belleği daha iyi olacaktı, hem DirectX 12 oyunlarda çok daha yüksek performans alabilirdi. Ayrıca RX 580 4GB alsaydı artan parayla kendine 240GB SSD alabilirdi.

Adamı iğnelemedik, daha mantıklı bir sonuç sunduk o ise kendi kafasına düşeni yaptı.

Ayrıca yaptığı alaycı yorum yanlış. 1060 aldım demiş, hadi ona tamam. Fakat PUBG Ultra ayarlarda 100 FPS aldım kısmı başlı başına bir yalan, ne o menüde falan sanırım ? Ultra ayarlarda 70 FPS'yi zorlar ancak.

E tabi işin gerçeği 1060 işini görür mü ? Görür tabii ki. Fakat maalesef boş yere fazladan para saçmış oldu. DirectX 12 performansını boşverdi, kim bilir ? Belki adam hikayeli oyun sevmiyordur.

Sessiz ve düşük güç tüketimi olayı çok farklı. Bunu hala NVIDIA'ya savunanlar var. Şaka gibi. 150W ile 175W arasında 25W fark var yani şimdi 175W yüksek, 150W düşük mü oluyor anlamadım hala. Ayrıca iki kartta oldukça sessiz kartlar.

Adam direkt konuya 1060 alınır mı diye girmiş, yani evet-hayır sorusu. Siz adamı dediğin saçmalıktan ibaret diyerek iğnelemişsiniz üzerine de adamın sorduğu soruya cevap değil başka yanıtlar vermişsiniz. 1060 istiyorum diye adam söylemiş hala aynı yorumlar. Birde aldıktan sonra adama yalancı etiketi taktınız, bence burada kimsenin kimseye yalan borcu yok. Eğer bir şekilde aldıysa almıştır, adamı sırf AMD seviyorsunuz diye yalancı etiketiyle sorgulamak gerekmiyor.Bu arada 2. el teknolojik ürün eğer temiz ve düzgün bir kullanım olduysa alınabilir.Böyle bir tezi nereden çıkardınız bilmiyorum. Üstelik garantisi de varmış, onunda üstüne mining yapılmadığını da kanıtlamış. Gratist de ikinci el ürün satmadıklarına göre ve burada da konusu geçen şey teknoloji olduğuna göre, çok alakasız konular. İki ekran kartının da birbirinden farklı yönleri var, biri DX 12 'de iyidir, diğeri güç/performans tüketiminde iyidir. Bence siz bir yaptığınız yorumları okuyun, burada arkadaşı savunmuyorum, onu savunmama da gerek yok. Ama sizin bir tarafınız ağır basıyor onu dengeleyemediğiniz için, adamı iğnelemişsiniz farkında değilsiniz.

Rx580 al ben hata yaptım 1300 TL 1050ti aldım sen aynı hataya düşme.

Adam direk konuya 1060 alınır mı diye girmiş, yani evet-hayır sorusu. Siz adamı dediğin saçmalıktan ibaret diyerek iğnelemişsiniz üzerine de adamın sorduğu soruya cevap değil başka yanıtlar vermişsiniz. 1060 istiyorum diye adam söylemiş hala aynı yorumlar. Birde aldıktan sonra adama yalancı etiketi taktınız, bence burada kimsenin kimseye yalan borcu yok. Eğer bir şekilde aldıysa almıştır, adamı sırf AMD seviyorsunuz diye yalancı etiketiyle sorgulamak gerekmiyor.Bu arada 2. el teknolojik ürün eğer temiz ve düzgün bir kullanım olduysa alınabilir.Böyle bir tezi nereden çıkardınız bilmiyorum. Üstelik garantisi de varmış, onunda üstüne mining yapılmadığını da kanıtlamış. Gratist de ikinci el ürün satmadıklarına göre ve burada da konusu geçen şey teknoloji olduğuna göre, çok alakasız konular. İki ekran kartının da birbirinden farklı yönleri var, biri DX 12 'de iyidir, diğeri güç/performans tüketiminde iyidir. Bence siz bir yaptığınız yorumları okuyun, burada arkadaşı savunmuyorum, onu savunmama da gerek yok. Ama sizin bir tarafınız ağır basıyor onu dengeleyemediğiniz için, adamı iğnelemişsiniz farkında değilsiniz.
Adam 1060 istiyorum dememiş, konunun başlığını bile okuyamıyorsanız ne diyeyim. Alınır mı ? Demiş.

Biz ona seçenek sunduk, şöyle şöyle dedik, şunu yaparsan daha iyi olur dedik. Burada tercih meselesi falan saçmalık. Kozmetik almıyorsun, kart alıyorsun.

Ayrıca bir tarafımız ağır falan basmıyor, her halikülarda 1060'ın RX 580'e karşın hiçbir artısı olmadığını bilgisi olan herkes biliyor. Arada 25W fark varken güç/performans konusunu açmak ayrı saçmalık, asıl konu fiyat/performansa düşüyor. Kartın biri 1300TL'den başlayıp 2500TL'ye kadar giderken diğeri 1100TL'den başlayıp 1800TL'ye gidiyor ve burada ucuz olan pahalı olandan her şekilde daha iyi. DirectX 11 olan oyunlarda 3-5 FPS fazla alacağım diye parayı saçmamasını söyledik, ayrıca DirectX 11'de tarih olarak eski bir API, ileride standart DirectX 12 olacak, o zaman işte 1060 nereye kadar götürür onu görecek.(Vulkan kabul görmez ise elbette.)

İkinci el teknolojik ürün almamalıydı ayrıca, temiz olsa da hele o seviyede bulunan kartlar ağır bir şekilde Bitcoin madenciliği için kullanıldı, birşey olursa elinde patlar dedik.

Sıfır ve daha iyi ürün almak varken o, ikinci el ve fiyatına göre daha kötü bir ürün almayı seçti, nedeni ise markacılığıydı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı