2. el Oyun alırken dikkat edilmesi gerekenler?

Sinan05

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
Finans
Arkadaşlar 2 .el FIFA 17 almak istiyorum mesela uygun fiyata satanlar var fakat kandırılmamak için neye dikkat etmek lazım? Satılık FIFA 17 Origin hesabı yazıyor yani o kullanıcı adı şifre verecek bana ben ordan girince oyun çıkacak değil mi? Bir indirme yapmam lazım mı tekrardan? Ayrıca bu tür hesap alınca satıcı sonradan oyunu Origin'den alabilir mi ya da şifreyi değiştirebilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle oyunu satın almadan önce oyunun orijinal olduğunu ban uyarı vb. şeylerin olmamasından emin oluyoruz.
2 türlü satım veya alım şekli vardır. 1. Hesap 2. Key satın alımı.
Yazdığınıza göre hesap alacaksınız. Satan kişinin kullanıcı adını ve şifresini aldıktan sonra mailini ve şifreyi kendi üstünüze yapmanız gerekiyor. Bunları değiştirdikten sonra ek olarak telefon koruması da yapabilirsiniz.
Bunları yaptıktan sonra hesaba geri ulaşımı imkansızdır.

Öncelikle oyunu satın almadan önce oyunun orijinal olduğunu ban uyarı vb. şeylerin olmamasından emin oluyoruz.
2 türlü satım veya alım şekli vardır. 1. Hesap 2. Key satın alımı.
Yazdığınıza göre hesap alacaksınız. Satan kişinin kullanıcı adını ve şifresini aldıktan sonra mailini ve şifreyi kendi üstünüze yapmanız gerekiyor. Bunları değiştirdikten sonra ek olarak telefon koruması da yapabilirsiniz.
Bunları yaptıktan sonra hesaba geri ulaşımı imkansızdır.

Birinden origin hesabı aldım da. Email'i kendimin olarak değiştirdim. 1 ay oldu. Email değiştirince bir mail gidiyor orjinal hesaba. O mailden tıklayarak her şeyi eski hale getirebiliyor. O mailin süresi ne kadar biliyor musunuz? İstediği zaman basıp geri alabilir mi?

@Jira Dostum satıcı oyun orijinal diyor, para vermeden önce hesabı istesem Origin den oyunlarım kısmına girsem orda FIFA 17 varsa doğrudur demek değil mi? Ayrıca ban uyarı falan olduğunu nasıl anlarım? Birde ben daha çok normal Kariyer mod oynamak için istiyorum bu oyunun Super Deluxe sürümü falan var ben hangi sürüm alırsam alayım hepsinde normal Kariyer mod var değil mi o sürüm online kısmını ilgilendiriyor sadece herhalde?

Birinden origin hesabı aldım da. Email'i kendimin olarak değiştirdim. 1 ay oldu. Email değiştirince bir mail gidiyor orjinal hesaba. O mailden tıklayarak her şeyi eski hale getirebiliyor. O mailin süresi ne kadar biliyor musunuz? İstediği zaman basıp geri alabilir mi?
Hayır. Eyer origin şifrenizi değiştirdiyseniz bir sıkıntı olmaz.

@Jira Dostum satıcı oyun orijinal diyor, para vermeden önce hesabı istesem Origin den oyunlarım kısmına girsem orda FIFA 17 varsa doğrudur demek değil mi? Ayrıca ban uyarı falan olduğunu nasıl anlarım? Birde ben daha çok normal Kariyer mod oynamak için istiyorum bu oyunun Super Deluxe sürümü falan var ben hangi sürüm alırsam alayım hepsinde normal Kariyer mod var değil mi o sürüm online kısmını ilgilendiriyor sadece herhalde?
FIFA 17 varsa doğrudur dostum. Ban uyarı Fıfa' da olcağını sanmıyorum. Diğer oyunlar için kastetmiştim. Ayrıca kariyer modunu oynarsınız merak etmeyin.

@Jira Cevap için saol dostum ben hesabı alınca hemen mail ve şifre değişikliği yapmalıyım normal olarak fakat arkadaşın dediği gibi eski maile birşey gider mi sonuçta artık komple benim olmalı hesap aldığım kişi daha sonra çakallığına alma imkanına sahip olmamalı.

Güvenmediğin bir siteden key ile alıyorsan sıkıntı çıkabilir. Aldığın keyleri steamde etkinleştirdiğin zaman adam gelip keylerimi başka biri etkinleştirdi diyor ve senin steam hesabını kapatıyorlar.

Güvenmediğin bir siteden key ile alıyorsan sıkıntı çıkabilir. Aldığın keyleri steamde etkinleştirdiğin zaman adam gelip keylerimi başka biri etkinleştirdi diyor ve senin steam hesabını kapatıyorlar.
Arkadaş key almıyor hesap alıyor. Ayrıca origin. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı