2.El PC Alınır mı?

Herofire

Hectopat
Daha fazla  
Dolar giderek artmaya devam ediyor, ekran kartını ve anakart gibi bazı bileşenleri
2.el alsam sorun olur mu veya nelere dikkat etmeliyim bu konuda?

Ekran kartında mining yapılmamış olmasına dikkat etmenizi öneririm. Ayrıca kartın fırınlama yöntemi ile tamir edilmemiş olması da önemlidir.

Ram-işlemci gibi arıza yapmayan bileşenler alınabilir. Ama Ekran kartında çok dolandırıcılık yapılıyor. Ömrü bitmiş bir ekran kartını fırınlama yöntemiyle düzeltip satıyorlar. Siz bu kartı aldıktan 2-3 ay sonra kart ömrünü tamamlıyor.

O kadar çok ki dikkat etmeniz gereken şeyler. Ama dikkat etmeniz en önemli şey kesinlikle elden ya da GET ile alışveriş yapın. Technopat gibi forumlarda güvenilir kişilerin açtıkları 2. el sistemlere bakabilirsin. Havale ile kesinlikle alışveriş yapma Sahibinden.com gibi sitelerde. Mutlaka GET ya da elden alışveriş yapın. Adama havale yaptıktan sonra sana aynı ürünü yollamayabilir. Daha kötüsü salatalık, patlıcan bile yollayabilir. Tabi hakkını ararsın ama o kadar uzun zaman alır ki ve uğraştırır ki bir yerden sonra boşverirsin. Bu siteden çokça ürün satmış biri olarak sana tavsiyem bu.

Teşekkürler belli ki en çok sıkıntı ekran kartında oluyor.
Benim amacımda hepsini almak değil ha anakart 500 değilde 350'ye bulurum artan paralar ile ssd vs desteklerim.

Teşekkürler belli ki en çok sıkıntı ekran kartında oluyor.
Benim amacımda hepsini almak değil ha anakart 500 değilde 350'ye bulurum artan paralar ile ssd vs desteklerim.

1-Intel 8.nesil işlemciler için H-A-B serisi anakartlar çıkartacak.
2-Ryzen 2.nesil işlemciler geliyor.
3-GTX 2000 serisi ekran kartları geliyor.
4-Bitcoin yüzünden Ekran kartı stok sorunu yaşanıyor. Buna bağlı olarak abartılı derece yüksek fiyata ekran kartları satılıyor.
5-Madencilik yüzünden RAM fiyatları 2-3 kat arttı. Bu fiyatlar ilerde düşebilir.

Bu sebeblerden dolayı sistem toplamayı Mayıs-Haziran ayına kadar ertelemenizi öneriyorum.
Konuya gelirsekte ikinci el sistem ileride başınızı ağrıtır. Bütçeniz yoksa beklemenizde yarar var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı