2. El Peugeot RCZ Neden Ucuza Satılıyor

Aleros

Hectopat
Daha fazla  
Arabalardan anlayan bir insan değilim. Bu arabayı görünce şok oldum. Arabanın 2. el fiyatı 60000₺ olarak gördüm, hasar kayıtı yok 15000 km'de. Benim sorum ise bu araba neden bu kadar ucuz çok şık görüntülü bir spor araba alınabilecek bir araba mı sıkıntı yaşatır mı? Şimdiden teşekkürler.
Arabanın fotoğrafı;Araba.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu araç benzinlidir. Yakıt tüketimi hem şehir içi hem şehir dışı olarak çok fazladır. Parçası pahalıdır. MTV ( Motorlu Taşıtlar Vergisi ) yüksektir. Ülkemizde coupe araçlar pek tercih edilmemektedir. Bundan dolayı satmak istesen hemen satamazsın. Zengin olarak tabir ettiğimiz kesimin kullanacağı bir araçtır. Ama daha iyi coupe araçlar varken bunu almazlar.

Çeşitli nedenlerden tutulmamasıyla zerre kadar alakası yok, ayrıca araç ucuz da değil bana göre. Bu araç 2009 ile 2015 yılları arasında üretildi ve Peugeot tarafından belirlenen satış fiyatı da zaten çok yüksek değildi. Öncelikle 60,000~ TL civarı bulduğunuz modeller en az 5 yaşında, kullanıma göre bu süre bir otomobilin deforme olması için oldukça yeterli bir süre. Ki 15,000 km yazmaya çalışıp yanına gidince 150,000 km kadranı gördüğünüz de oluyor, o yüzden sahibini arayıp net bir bilgi bulmak en faydalısı. Ek olarak, resimdeki plakaya ait 22.000 TL hasar kaydı var, araba düz gidebiliyorsa şükret yani.

Yüksek olmamasının bazı nedenleri var;
  • Bütçesi düşük insanlara spor (görünümlü) otomobil alma imkanı sunmak.
  • Motor performansının spor klasmanı adı altında yeterli olmaması(ülkeye giriş yapan RCZ modellerinden kastım).
  • İç dizaynının ve malzeme kalitesinin Fransız kalitesizliğini birebir yansıtması.
Kısacası tasarımını seviyorsan ve 160~ beygir ile mutlu olabilirim diyorsan tercih edebileceğin modelin ta kendisidir. Tabii ülkemize giriş yapmamış aslen ''spor otomobil'' olarak adlandırılabilecek RCZ R modelinden de bahsetmek isterdim ama sadece normal modelleri bulunuyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı