2.El piyasasından ürün alan var mı?

Mehmet Yay

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Liberty City
Arkadaşlar 2.el bilgisayar piyasası şu an 0 ile yarışıyor. Bazıları 0'dan daha pahalı fiyata 2.el parça veya sistem satıyor. Merak ettiğim çok yakın fiyatlarda 0 sistem veya parça varken gidip 2.el alan var mıdır? Yoksa kimse almasa da herkes birbirinden etkilenip yüksek fiyat mı koymakta? Bence bir kesim ilk başta yüksek fiyat koyuyordu sonra diğerleri de: AAA, bu bu kadar ediyorsa (ki kimse almıyor) benimki de bu kadar eder o zaman diye fiyat koydu ve sürü psikolojisi herkese yayıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2.el bilgisayar piyasası şu an 0 ile yarışıyor. Bazıları 0'dan daha pahalı fiyata 2.el parça veya sistem satıyor. Merak ettiğim çok yakın fiyatlarda 0 sistem veya parça varken gidip 2.el alan var mıdır? Yoksa kimse almasa da herkes birbirinden etkilenip yüksek fiyat mı koymakta? Bence bir kesim ilk başta yüksek fiyat koyuyordu sonra diğerleri de: AAA, bu bu kadar ediyorsa (ki kimse almıyor) benimki de bu kadar eder o zaman diye fiyat koydu ve sürü psikolojisi herkese yayıldı.
2. el parçalar içinde biraz araştırılırsa çok güzel şeyler bulunabilir :) Evet, bazen gereksiz şekilde piyasa yükseliyor fakat bilinçli kullanıcılarda bulunuyor.

Eğer virüs biterse, üretim düzeleceğinden ikinci el düşer. Şuan herkes DDR3 sistemlerini adam etmeye çalışıyor. Birde işlemci ve RAM sıfır almak çok saçma. Düzgünce kullanıp kutusunda duran ürünler gerçekten 2000 TL kadar kazanç sağlayabilir.

Ben sistemimin yarısını ikinci el olarak topladım 2-3 ay önce.
Ben bir sorun yaşamadım ama yaşayanlar varmış.
Fiyatları inceleyerek aldığım için bir sıkıntı çıkmadı, yani ikinci el ürüne daha fazla vermedim.

Evet, bilgisayarımı ikinci el aldım ama sıfır bilgisayardan yarı fiyatına aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı