Şu anki durumda 2.el araç alan var mı?

Furkan Taylan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anki fiyat durumunda 2.el araç alanlar var mı cidden merak ediyorum? Bu piyasa nereye gidiyor böyle? Az önce ilanlara baktım araç almak benim için yine bir hayal oldu, rastgele Golf'lere bakayım dedim Golf 4'ler bile 50 bin 60 bin bandında gerçek mi bu fiyatlar yoksa ben rüya mı görüyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şu anki fiyat durumunda 2.el araç alanlar var mı cidden merak ediyorum? Bu piyasa nereye gidiyor böyle? Az önce ilanlara baktım araç almak benim için yine bir hayal oldu, rastgele Golf'lere bakayım dedim golf 4'ler bile 50 bin 60 bin bandında gerçek mi bu fiyatlar yoksa ben rüya mı görüyorum?

Alanın aklına tüküreyim alınmazz boşuna fazla para korona bittimi illa düşürecekler bak 2 el fiyatı sıfırından pahalı gereksiz işte a kişisi 39 bin koyar b kişisi benim arabam daha pahalı eder 49 bin o ona o ona falan piyasanın içine edildi benim 2018'de aldığım 2.el 2016 model 2017 nçıkışlı aracı 2018'de 108.500 TL almıştım şu an aynısı aynı kmde 190.000 TL gereksiz ya.
Kuzenim (benden büyük) arabasını 40 bin TL'ye almıştı ve şu an 60-65 bin TL :(

Elimde ford fiesta 2012 model titanyum paket vardı 97 bg 1.4 motor conta yaktı kimse de onu yapamadı yaptı bozuldu 12bin TL harcadım masrafına elden çıkarmak zorundaydım bir tnaıdığımın tanıdığı 52 bine aldı şimfi 70 bin TL gereksiz.

Halen alan var. Satmayacak adam bile ilana koyup piyasayı yükseltiyor.
Bence showroomlar bilerek yeni araç getirmiyor sıfır km 2. el satan galericilerle anlaşıyorlar. 2. el 1000 km araç sıfır araçtan 5 bin TL daha pahalı çünkü showrooma gidiyorsunuz alıcam şu şu modeli diyorsunuz en az 3-4 ay sonrasına gelin diyorlar.

O fiyatlar ne yazık ki rüya değil. Geçen yıl Sonbahar mevsiminde 2011 model donanımlı (geri görüş kameralı) Cruze bakan arkadaşım birkaç ay önce o paraya 2004/2005 Golf 4 almak zorunda kaldı...

Bazı kişiler için araba şart oluyor ve sıfırını alacak durumları da yok. O yüzden ne yazık ki tüm imkanlarını kullansalar bile 15 yıllık arabalara mahkum kalabiliyorlar.

Bu piyasaya birinin el atması lazım yoksa böyle devam ederse asgari ücretle çalışan bir insan şahine bile binemeyecek.

O fiyatlar ne yazık ki rüya değil. Geçen yıl Sonbahar mevsiminde 2011 model donanımlı (geri görüş kameralı) Cruze bakan arkadaşım birkaç ay önce o paraya 2004/2005 Golf 4 almak zorunda kaldı...

Bazı kişiler için araba şart oluyor ve sıfırını alacak durumları da yok. O yüzden ne yazık ki tüm imkanlarını kullansalar bile 15 yıllık arabalara mahkum kalabiliyorlar.
2004/2005 model olunca Golf 5 oluyor onu düzelteyim. Bizde de 2004 Golf 5 1.6 FSI Comfortline paketi vardı. 2014 senesinde 26.500₺ şeklinde almıştık. Geçen Nisan ayında satıldı 45.000₺ fiyatla. Belki 50 kişi arabaya bakmaya gelmişti. Geçtiğimiz sene bu sıralarda satmayı düşünüyorduk. O zamanlar 39.000₺ fiyat biçilmişti ama çok az arayan soran olmuştu.

2.el araba alınmaz. Motoru nasıl kullandığını bilmiyorsun ki. Turbo edc 120 hp Clio sattık yaklaşık 60 bindeydi. 86 ya sattık. Performanslı olduğu için çok yüksek hızlarda kullanmıştım hep. Alacaksanız öyle birşey alınır hem az yakar.

2. el araba alınmaz. Motorunun nasıl kullandığını bilmiyorsun ki. Turbo EDC 120 HP Clio sattık yaklaşık 60 bindeydi. 86'ya sattık. Performanslı olduğu için çok yüksek hızlarda kullanmıştım hep. Alacaksanız öyle bir şey alınır hem az yakar.
Şimdi baktım, en alt paket Symbol bile 110.000 TL, nasıl sıfır alsın insanlar? Mecbur insanlar. 110.000 TL'lik araçta Cruise Control opsiyonel, klima manuel. 0.9 L motorunun torku 140 Nm. Adamlar elektrikli ön camları özellik olarak yazmış. Sene 2020...

Geri
Yukarı