2. El Playstation 4 Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

JohnConstantine

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jerusalem
Exclusive oyunları ve bir yerden sonra da hilesiz oyun deneyimi yaşamak için 2. el Playstation 4 almaya karar verdim.
2. el ilanlarında bulunduğum şehirde 1.800 TL fiyatla bir ürüne rastladım, iki adet joystick mevcut, kozmetik açıdan temiz. Tek sorunu sadece dijital oyunlar oynanabilir olduğunu yazmış ilan sahibi. Bu da demek oluyor ki DVD soketi bozuk ve zaten ben de DVD'li oyun oynamayacağımdan bu sorun olur mu?

Diğer ilanlar da temiz, sorunsuz fakat 2.100 TL'den aşağı cihaz bulamıyorum, bir başka ilanda "6.72 versiyon yani kopya oyun oynatabiliyor." yazılmış, bu orijinal veya online oyunlar açısından problem oluşturur mu peki? Bahsettiğim tüm ilanlar Slim modeli için geçerli.

Cihazı alırken pazarlık ve testler yapmayı ihmal etmemem gerektiğini biliyorum. :)

Exclusive oyunları ve bir yerden sonra da hilesiz oyun deneyimi yaşamak için 2. el PlayStation 4 almaya karar verdim.
2. el ilanlarında bulunduğum şehirde 1.800 TL fiyatla bir ürüne rastladım, iki adet joystick mevcut, kozmetik açıdan temiz. Tek sorunu sadece dijital oyunlar oynanabilir olduğunu yazmış ilan sahibi. Bu da demek oluyor ki DVD soketi bozuk ve zaten ben de DVD'li oyun oynamayacağımdan bu sorun olur mu?

Diğer ilanlar da temiz, sorunsuz fakat 2.100 TL'den aşağı cihaz bulamıyorum, bir başka ilanda "6.72 versiyon yani kopya oyun oynatabiliyor." yazılmış, bu orijinal veya Online oyunlar açısından problem oluşturur mu peki? Bahsettiğim tüm ilanlar Slim modeli için geçerli.

Cihazı alırken pazarlık ve testler yapmayı ihmal etmemem gerektiğini biliyorum. :)

İstanbul bahçelievler de 1700TL'ye tek kollu PS4 parlak kasa ilanı görmüştüm sahibinden de. Disk okuyucusu bozuk cihaz almayın bence kutulu alıp oyun bitirdikçe takaslayabilirsiniz.

Joystickler sağlam mı değil mi eğer almak istemezsen yeni ve DVD soketi bozuk olan alma bence çünkü o şekilde alırsan belki ucuza alabileceğin veya sadece 1 defa oynayıp geri vereceğin oyunları alamazsın

Sürüm - kasa tipi tavsiyem Slim alın - kol sayısı ve kondisyonu.( 7.55 ve altı kırılabilir - Online oynamazsın belki ama bu güne kadar çıkmış bütün efsane oyunları gönlünce oynayabilirsin ayrıca evde kendin yapabileceğin bir işlem )

İstanbul bahçelievler de 1700TL'ye tek kollu PS4 parlak kasa ilanı görmüştüm sahibinden de. Disk okuyucusu bozuk cihaz almayın bence kutulu alıp oyun bitirdikçe takaslayabilirsiniz.

Test ve kargo sıkıntı olduğu için maalesef şehir dışına bu konuda güvenemiyorum. İstanbul gibi büyük şehirlerde tanıdık veya yardımcı olabilecek birilerini bulabilsem kesinlikle oradan almak daha ucuz ve iyi olurdu. Aksi halde 300-400 ₺ verip kendim görerek elden almak da pahalı ama güvenli olacaktır.

Haklısınız, Playstation kullanan bir arkadaşa danıştım kendisi de aynı şeyi söyledi. bu sebepten DVD soketi sağlam bir cihaza yöneleceğim.

Test ve kargo sıkıntı olduğu için maalesef şehir dışına bu konuda güvenemiyorum. İstanbul gibi büyük şehirlerde tanıdık veya yardımcı olabilecek birilerini bulabilsem kesinlikle oradan almak daha ucuz ve iyi olurdu. Aksi halde 300-400 ₺ verip kendim görerek elden almak da pahalı ama güvenli olacaktır.

Haklısınız, Playstation kullanan bir arkadaşa danıştım kendisi de aynı şeyi söyledi. bu sebepten DVD soketi sağlam bir cihaza yöneleceğim.
Dediğim yer spotçu tabii ama siz bilirsiniz.

Geri
Yukarı