2. el PSU alınır mı?

troyn666

Hectopat
Sistemim =
ASUS RX580 8 GB.
AMD Ryzen 5 1500X.
1 Adet 8 GB 3000MHz RAM.
1 SSD.
1 HDD.
4 Adet kasa fanı bulunuyor.

Trendyol'dan indirimde
Cooler Master
MWE 550W 80+ güç kaynağı MPE-5501-acabw-eu

Bu modelını 430 liraya aldım bugün 2. el olarak aynı fiyata.

Thermaltake Smart RGB 80 Plus 700W güç kaynağı

Buldum. 5 yıllık garanti süresinin 3.5 yılı hala devam ediyor. Yani 1.5 yıl kullanılmış durumda. Kartın özelliklerini incelediğimde %60 doluluk ile kullanıldığında %88 verimlilik sağlıyor.

Sizce sıfır olan Cooler Master'ı mı tercih etmeliyim 1.5 yıl kullanılmış Thermaltake'i mi?

Eğer yeni bir PSU ise yani garantisi var ise hala alınabilir. Ancak uzun süredir kullanılan PSU'yu önermem. Hangisi ucuz ise onu alın.

Sistemim =
ASUS RX580 8 GB.
AMD Ryzen 5 1500X.
1 Adet 8 GB 3000MHz RAM.
1 SSD.
1 HDD.
4 Adet kasa fanı bulunuyor.

Trendyol'dan indirimde.
Cooler Master
MWE 550W 80+ güç kaynağı MPE-5501-acabw-eu

Bu modelını 430 liraya aldım bugün 2. el olarak aynı fiyata.

Thermaltake Smart RGB 80 Plus 700W güç kaynağı

Buldum. 5 yıllık garanti süresinin 3.5 yılı hala devam ediyor. Yani 1.5 yıl kullanılmış durumda. Kartın özelliklerini incelediğimde %60 doluluk ile kullanıldığında %88 verimlilik sağlıyor.

Sizce sıfır olan Cooler Master'ı mı tercih etmeliyim 1.5 yıl kullanılmış Thermaltake'i mi?

Sıfır olanı tercih etmek de fayda var.
Sistemin için gayet yeterli.
İleri de 5600XT-RTX2060 eklersen bile 550W yeterli olacak.

Eğer yeni bir PSU ise yani garantisi var ise hala alınabilir. Ancak uzun süredir kullanılan PSU'yu önermem. Hangisi ucuz ise onu alın.
1.5 Yıl kullanılmış ürün garantisi 3.5 yıl daha mevcut toplam 5 yıl garantili ürün sizce onu mu tercih etmeliyim?

Sıfır olanı tercih etmek de fayda var.
Sistemin için gayet yeterli.
İleri de 5600XT-RTX2060 eklersen bile 550W yeterli olacak.

ben PSU lardan anlamıyorum ama mantık olarak şöyle düşündüm 550W'ın 500 ünü kullanırken fan doğal olarak daha hızlı ve sesli çalışacaktır. 700W Alırsam Neredeyse PSU yarı güçle çalışacağı için hem ömür olarak daha uzun olur hem de fanlar daha sessiz ve yavaş çalışır diye düşünmüştüm kurduğum mantık yanlış mı acaba?

1.5 yıl kullanılmış ürün garantisi 3.5 yıl daha mevcut toplam 5 yıl garantili ürün sizce onu mu tercih etmeliyim?

Ben PSU'lardan anlamıyorum ama mantık olarak şöyle düşündüm 550W'ın 500'ünü kullanırken fan doğal olarak daha hızlı ve sesli çalışacaktır. 700W alırsam neredeyse PSU yarı güçle çalışacağı için hem ömür olarak daha uzun olur hem de fanlar daha sessiz ve yavaş çalışır diye düşünmüştüm kurduğum mantık yanlış mı acaba?

Doğru lakin sisteminin 500W harcamasina imkan yok.
Maksimum 400W çeker.
Yani ses sorunu olmaz.
Zaten MWE son derece kaliteli bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı