2. el PSU alınır mı?

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar selam.

Uygun bir fiyata Xiagmatek 80Plus 500W güç kaynağı buldum. 1 buçuk yıl kullanılmış, 3 ay garantisi mevcut. Alınır mı?

1.5 yıl kullanılmış deyip geçmemek lazım. 1.5 sene tam yükte kullanılmış olması farklı, nadiren kullanılmış olması farklı. Detaylarını öğrenmeye çalışın. Tam bütçeniz nedir? Belki benzer fiyata sıfır önerebiliriz.

Bence alınmaz ömrünü yarılamış sonuçta. O değerde bir PSU sıfır alınabilir araştırman lazım.

PSU'ların ömrü düşündüğünüz kadar kısa değil maalesef. En fazla verimlilikleri ve yansıttıkları güç değerleri düşer. Bütçeyi öğrenebilirsek sıfır önerebiliriz. Ancak 120-140 TL gibi fiyatlara 500W +80 PSU öneremeyiz elbette.

Fiyat olarak düşünmek de saçma bence 3 ay önce OCZ 'nin 80 plus 500W PSU vardı ilana 100 TL ye koydum 2 hafta felan gün de 10 kişi yazdı ama kimse almadı en sonunda 80 liraya bilgisayarcı aldı insanlar tuhaf kaliteli marka yaramıyor.

1.5 yıl kullanılmış deyip geçmemek lazım. 1.5 sene tam yükte kullanılmış olması farklı, nadiren kullanılmış olması farklı. Detaylarını öğrenmeye çalışın. Tam bütçeniz nedir? Belki benzer fiyata sıfır önerebiliriz.

Hocam sordum şimdi ne sıklıkla kullanıldığını, yanıt bekliyorum. 170 lira fiyatı. Bütçem kısıtlı o açıdan yöneldim zaten bu ilana. Eğer büyük risk ise maalesef bütçe arttırma yoluna gideceğim demektir.

PSU'ların ömrü düşündüğünüz kadar kısa değil maalesef. En fazla verimlilikleri ve yansıttıkları güç değerleri düşer. Bütçeyi öğrenebilirsek sıfır önerebiliriz. Ancak 120-140 TL gibi fiyatlara 500W +80 PSU öneremeyiz elbette.
Çalışmayacak kadar kötü olmayabilir fakat yıpranmaya bağlı ciddi ses çıkarıyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı