GT 1030 oyun performansı nasıl?

Öncelikle iyi günler. Ben yakında bir ekran kartı alacağım ve merak ettiğim konulardan biri şu. Valorant, CS2, ETS 2 gibi oyunları açar mı açarsa kaç FPS oynatır? Ekran kartını alınca sistemim şöyle olacak.

GT 1030 GDDR5.
i3 4150.
8 GB 1600MHz DDR3 RAM.

1030 alma 2. El 560 bak

E-spor oyunları için yeterli bir kart. Diğer oyunlara gelirsek tam bir 720p 30 FPS kartı. Temiz bulunabilirse RX 560 bakmak daha iyi olur yoksa düşük bütçeyle alınabilecek kartlardan. 250W PSU'da yeter fakat benim aynı eski sistemimde nadirende olsa yük altındayken kapanıyordu.

E-spor oyunları için yeterli bir kart. Diğer oyunlara gelirsek tam bir 720p 30 FPS kartı. Temiz bulunabilirse RX 560 bakmak daha iyi olur yoksa düşük bütçeyle alınabilecek kartlardan. 250W PSU'da yeter fakat benim aynı eski sistemimde nadirende olsa yük altındayken kapanıyordu.

RX 460 almaya karar verdim hocam. Yeterli olur değil mi PSU.

RX 460 almaya karar verdim hocam. Yeterli olur değil mi PSU.

Yeterli olmaz maalesef. FSP 250W PSU'yla bile 30W 1030la ara sıra reset yiyordum. RX 460a hiç yetmez.
Eski mesajımda biraz karışık konuşmuşum 250W PSU 1030a zar zor yeterken RX 460a hayatta yetmez.

Diğer mavi sitede yeterli olur dendi fakat bilemedim.

CS2 ve Valorant için yeterli olur diyorsanız GT 1030 onu alacağım hocam.

İkisi için 60 FPS olarak yeter. Biraz da işlemciye bağlı.

i3 4150 işlemci.

Benim de i3 4130 işlemcim vardı Valorant'ta yerine göre 60-100 alıyordum ama herkes side girmeye çalışırken droplar girebiliyordu.
CS2 ise 40-80 arası sürekli dalgalanıyordu sisli yerlere girdiğimde de azıcıkta olsa düşüyordu. Senin işlemcin benim eski işlemcime göre sadece bir tırnak önde. Pek bir fark olacağını zannetmiyorum.

Benim de i3 4130 işlemcim vardı Valorant'ta yerine göre 60-100 alıyordum ama herkes side girmeye çalışırken droplar girebiliyordu.
CS2 ise 40-80 arası sürekli dalgalanıyordu sisli yerlere girdiğimde de azıcıkta olsa düşüyordu. Senin işlemcin benim eski işlemcime göre sadece bir tırnak önde. Pek bir fark olacağını zannetmiyorum.

CS ve Valorant'ta 960P'de rahat bir şekilde oynatır sanırım hocam. Olmadı RX 460 alacağım.

CS ve Valorant'ta 960P'de rahat bir şekilde oynatır sanırım hocam. Olmadı RX 460 alacağım.

Söylediklerim zaten 900p olarak geçerli onun harici bahsettiğim droplar işlemciden kaynaklı. Ekran kartlık bir şey değil.

Geri
Yukarı