2. el R5 3500X alınır mı?

Elimde XFX RX 570 4 GB XXX Edition var. Cevaplar biraz ortada tam net olarak 2000-2500 gibi bir bütçeyle ne almamı önerirsiniz. (ileride ekran kartını yükseltme göz önünde bulundurabilirsiniz)
Düzeltme: Az da olsa render işleriyle uğraşıyorum.

Render için ikinci el 3600 kovala. 3300X ile 3500X ise böyle takılıyorlar.

Screenshot_11.jpg

Şu anki işlemciniz neydi bu arada ben kaçırdım ya da yazmamışsınız?

Şu an elimdeki sistem i5-3340, RX570 4 GB, H61m Pro, 12 GB RAM var elimde. Planım tam olarak şöyleydi. İşlemciyle anakart değiştirip bir miktar süre sonra ekran kartını değiştirme niyetim var. 2500 TL gibi bir bütçem var. 2. el R5 3500X'e gelirsek yakın arkadaşım satmak zorunda kaldığı için 2000 TL gibi bir fiyat sundu bana bende size sormak istedim.
Ek: Genel amacım oyun ama arada sırada video editliyorum ve renderlıyorum. Bir yerde 3500X için render için iyi gibi bir cevap gördüm ondan belirtmek istedim.

Şu an elimdeki sistem i5-3340, RX570 4 GB, H61m Pro, 12 GB RAM var elimde. Planım tam olarak şöyleydi. İşlemciyle anakart değiştirip bir miktar süre sonra ekran kartını değiştirme niyetim var. 2500 TL gibi bir bütçem var. 2. el R5 3500X'e gelirsek yakın arkadaşım satmak zorunda kaldığı için 2000 TL gibi bir fiyat sundu bana bende size sormak istedim.
Ek: Genel amacım oyun ama arada sırada video editliyorum ve renderlıyorum. Bir yerde 3500X için render için iyi gibi bir cevap gördüm ondan belirtmek istedim.
Tanıdıksa alabilirsiniz hocam. İşinizi görecektir. Render olayı konusunda bilgim yok ama. Anakartı ne alacaksınız peki?

Geri
Yukarı