2. el RAM alınırken nelere dikkat edilmeli?

WonderTolga

Centipat
Merhaba, internet üzerinden 2.el RAM alacağım fakat bu RAM'lerin bozuk olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Ya satıcı kötü niyetli birisi ise ve bozuk olduğunu söylemiyor ise? Bozuk olduğu nasıl anlaşılır ve neler yapılmalıdır? Bunu anlamak için yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, internet üzerinden 2.el RAM alacağım fakat bu RAM'lerin bozuk olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Ya satıcı kötü niyetli birisi ise ve bozuk olduğunu söylemiyor ise? Bozuk olduğu nasıl anlaşılır ve neler yapılmalıdır? Bunu anlamak için yardımcı olursanız sevinirim.
Test imkanı vermeyen kimseden almayın. Memtest uzun sürecektir, ancak mavi ekran almadığınızdan emin olun. RAM zaten pek bozulan bir parça değildir. Elden olduğunu düşünerek yazdım, pardon.

Memtest sonuçlarını isteyin, GeT ile alın ve bir süre kullandıktan sonra sorun çıkarsa, geri gönderirsiniz.

Şehirdışından kargo ile kesinlikle alma. Elden veya GeT.

Aldığın zaman çalışsın, RAM testi programları ile test et. Sonra parasını ver. Ben öyle yaptım. Güzel güzel yaşıyoruz RAM'imle beraber :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı