2. El RTX 3070 almak mantıklı mı?

Hocam 2. el öneri yapmam pek doğru değil, zira hepsini tek tek aramak gerek. Çünkü bazıları şirket faturalı oluyor ve bunu ilana yazmıyorlar. Veya toplu GPU alım faturası oluyor, buluşmaya gittiğinde adam size faturalı diye bahsettiği kartın faturasını bir getiriyor, aynı faturada 10-15 toplu kart satın alımı.

Evet maalesef bunun gibi de birçok ilan gördüm. Hatta ilanda mining yapılmamıştır yazıp, aynı ya da benzer kartlardan bir sürü satan kişiler de gördüm. ROG Strix bakmamın bir sebebi de buydu yakın zamanda bir arkadaşıma da aldık, biraz pahalı bir kart olduğundan minig yapacaklar için cazip olmuyor. ince eleyip sık dokumak lazım tabii.

Bu bütçede sıfır olarak ne gibi bir öneriniz olurdu, Nvidia veya AMD tarafında.

@deMarc bir öneriniz var mı?

Evet maalesef bunun gibi de birçok ilan gördüm. Hatta ilanda mining yapılmamıştır yazıp, aynı ya da benzer kartlardan bir sürü satan kişiler de gördüm. ROG STRIX bakmamın bir sebebi de buydu yakın zamanda bir arkadaşıma da aldık, biraz pahalı bir kart olduğundan minig yapacaklar için cazip olmuyor. İnce eleyip sık dokumak lazım tabii.

Bu bütçede sıfır olarak ne gibi bir öneriniz olurdu, NVIDIA veya AMD tarafında.

GDDR6X 3060 Ti veya 6750XT.

Evet maalesef bunun gibi de birçok ilan gördüm. Hatta ilanda mining yapılmamıştır yazıp, aynı ya da benzer kartlardan bir sürü satan kişiler de gördüm. ROG Strix bakmamın bir sebebi de buydu yakın zamanda bir arkadaşıma da aldık, biraz pahalı bir kart olduğundan minig yapacaklar için cazip olmuyor. ince eleyip sık dokumak lazım tabii.

Bu bütçede sıfır olarak ne gibi bir öneriniz olurdu, Nvidia veya AMD tarafında.

Gaming X Trio modelleri uzunluktan ötürü sığmıyor kasaya. ROG biraz daha kısa olduğu için sığıyor. TUF, EVGA FTW3, Palit Gamerock gibi modeller soğutma anlamında ROG ile aynı seviyelerde, daha uyguna bulabilirseniz tercih edilebilir.

Nvidia arayışında olan insanlara AMD önermeyi doğru bulmasam da aynı paraya sıfır 6750 XT almak varken benim de içimden ikinci el 3070 almak gelmezdi. Belki 4070 ve 4060 gibi midrange modeller çıkınca 3070'lerin fiyatlar düşebilir ama tabii ki burası Türkiye, tüm dünyada talep düşerken bile ikinci el fiyatların dahi yükseldiği bir ülke.

Gaming X Trio modelleri uzunluktan ötürü sığmıyor kasaya. ROG biraz daha kısa olduğu için sığıyor. TUF, EVGA FTW3, Palit GameRock gibi modeller soğutma anlamında ROG ile aynı seviyelerde, daha uyguna bulabilirseniz tercih edilebilir.

NVIDIA arayışında olan insanlara AMD önermeyi doğru bulmasam da aynı paraya sıfır 6750 XT almak varken benim de içimden ikinci el 3070 almak gelmezdi. Belki 4070 ve 4060 gibi midrange modeller çıkınca 3070'lerin fiyatlar düşebilir ama tabii ki burası Türkiye, tüm dünyada talep düşerken bile ikinci el fiyatların dahi yükseldiği bir ülke.

Arkadaş render için kullanacağım demiş Yoksa AMD daha mantıklı bir tercih.

Bu arada 2080 Ti bakabilirsin. 3070'ten VRAM bakımından daha üstün ve performans olarak yakınlar hatta oyununa göre 2080 Ti daha üstün.

1678048347183.png

Render performans örneği;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok pahalı hocam. Ve 6750 XT, 6700 XT'nin OC basılıp piyasaya sürülmüş versiyonu. RX 6800'e yakın bir kart olsa alınabilirdi.

Ben olsam 10K'yi gözden çıkarmışken RX 6800 ve 3070 Ti aşağısına bakmazdım.

En iyisi bütçe paylaşıp, ekran kartı öneri konusu açmak sanırım.

Teşekkürler tavsiyeleriniz için.

ASUS sığmama ihtimali yine mevcut kasana. FTW3 modeline bakabilirsin. Hiçbir 3 fanlı kartı kasama sokamadım ama FTW3 30cm olduğu için zor bela takabildim. FTW3 soğutma olarakta en üst seviyelerde ROG gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı