2. el RTX 3070 veya RTX 3080 vs sıfır RTX 3060 Ti

alperen.2002

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2. el ekran kartı alınır mı? 10 bin TL civarına 2.el 3070 Ti ve 3080'ler var Sahibinden'de ama 1 yıl mining yapılmış veya en garantisi 6 ay kalmış vs oluyorlar. O yüzden pek güvenemiyorum. Mining yapılmış ekran kartı alınır mı? Yoksa sıfır 3060 Ti mı almalıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining yapılmış ekran kartı alınır. OCCT ile VRAM testine sokarsınız, FurMark testini yaparsınız, sıcaklık ve FPS değerlerine bakarsınız, fiziksel bir kusuru var mı, garanti etiketi duruyor mu kontrol edersiniz, sorun göremezseniz alabilirsiniz. Faturasındaki seri numarasıyla ürünün kendi seri numarası eşleşiyor mu ona bakabilirsiniz. İnternet üzerinden garantisini de kontrol etmeyi unutmayın tabii. Ve bir önemli etkende fan sesi hocam tam yükteyken fan sesinin cızırtı yapıp yapmadığına bakın, çok sesli çalışıp çalışmadığına bakın.

Arkadaşlar 2. el ekran kartı alınır mı? 10 bin TL civarına 2.el 3070 Ti ve 3080'ler var Sahibinden'de ama 1 yıl mining yapılmış veya en garantisi 6 ay kalmış vs oluyorlar. O yüzden pek güvenemiyorum. Mining yapılmış ekran kartı alınır mı? Yoksa sıfır 3060 Ti mı almalıyım sizce?

Mining yapılmış almanı kesinlikle önermem. Sonra VRAM tamiri için uğraşıp durursun.

Hocam iyi araştırıp temiz / faturalı ve garantili bulabilmeniz mümkündür. Şansınıza 3 5 aylık kullanıp satanlar olabiliyor. İyice araştırıp 3070 Ti veya 3080 bulabilirsiniz.

Yani bu konu kartın nasıl kullanıldığına bağlı olduğundan test yapma şansınız varsa alınır fakat 3060TI sıfır olduğundan daha verimli çalışır.

Son düzenleme:
Eğer ikinci el alınacaksa ben Amd alınması taraftarıyım sebebini ise söyleyeyim. Hem 2. el piyayasında daha hızlı değer kaybedior hem de daha kötü mining performansı olduğu için mining çıkması olması ihtimali biraz daha düşük. 9.000tl'ye rx6900xt alınabiliniyor. Geçen 7.000tl'ye rx6800xt gördüm.

3080 almak çok daha mantıklı bence.

Gerekli testleri yaparsan ve herhangi bir kayıp olmadığını doğrularsan sorun olmaz.

Şansa 5-6 ay kullanıp satanlar oluyor hala garantisi vs devam eden o şekilde alırsanız çok daha iyi olacaktır.

Bir de satış sözleşmesi yapın en azından kart iadesi falan çıkacak olursa satın aldığın kişi paraya çökmeye çalışamaz.

Eğer ikinci el alınacaksa ben Amd alınması taraftarıyım sebebini ise söyleyeyim. Hem 2. el piyayasında daha hızlı değer kaybedior hem de daha kötü mining performansı olduğu için mining çıkması olması ihtimali biraz daha düşük. 9.000tl'ye rx6900xt alınabiliniyor. Geçen 7.000tl'ye rx6800xt gördüm.
Açıkçası amd kartlara pek ilgi duymuyorum. Yazılım ve dlss özelliğinin fsr'den daha kaliteli olması sebebiyle nvidia taraftarıyım.

Geri
Yukarı