2. el RX 570 Nitro alınır mı?

Kartlar doğru sıcaklıklarda mining yaptı ise mining kartlar alınabilir ama çoğu kart 80 90 görüyor adamlar bir de overclock edip voltaj veriyorlar 80 90 derece kartlara görmüştüm bir dostumda.
55 dereceyi geçmeden buz gibi odalarda yapılmış olsa dahil, board ve lehimlerden geçen elektrik değişmiyor. Sonuçta yarı iletken dediğimiz ve elektriğin 7/24 aktığı birçok bileşene sahip ekran kartları. Bu da kullanım ömürlerini çok kısa sürede oldukça kısaltmakta.

55 dereceyi geçmeden buz gibi odalarda yapılmış olsa dahil, board ve lehimlerden geçen elektrik değişmiyor. Sonuçta yarı iletken dediğimiz ve elektriğin 7/24 aktığı birçok bileşene sahip ekran kartları. Bu da kullanım ömürlerini çok kısa sürede oldukça kısaltmakta.
% 100 kullanılması bir şey değiştirmez zaten üreten adam onu 7/24 çalışması için tasarlamak zorunda sorun olan şey overclock ve aşırı ısınma elektron geçen materyal aşınır ama çok düşük miktarlarda 20000 30000 sene geçmesi lazım ispatlanabilir bir aşınma gözlenmesi için ama bi faktör daha var kart sürekli ısı değiştirmesi metaller genleşip büzülecek sonunda lehimlerde mikro çatlaklar oluşacak ve kart bozulacaktır zaten bu kartları kurtaran şey de fırınlamak yada bga makinesinde lehimleri yenileyip yeniden karta gpu yu lehimlemektir

@EmirGkts Mining işi içerisinde bulunan çok yakınlarım olduğu için söylüyorum. Nitro+ RX580 8GB kartları örnek göstereyim. En sağlam soğutmalı ve komponentli modeldir benim gözümde. Ancak 55 derece geçilmeden 3.hafta ve 2.ayın sonunda bellekleri bozulan birçok karta şahit oldum. Bunun için bir tanıdık veya yakınınız olmasına gerek yok. Telegram gruplarında mining yapan insanların çözüm önerisi ve tamirci arayışlarından görebilirsiniz. Para kazandığı kart için tamirci veya onarım çözümü ararken yalan söylemesi için bir sebep yok. 7 kartlı riginden 1. ayı dolmadan 2 kartı garantiye yollayanlar ile dolu piyasa. Yani sizin dediğiniz gibi bir durum gerçek dünyada olmuyor. Kartların bellekleri %100 yük altında çalışıyor. Metallerin korozyona uğraması veya eğilip bükülmesi gibi bir durum yok. Standart bir ev kullanıcısı oyun oynama amacı ile 2.el bir kart alıp ertesi gün kartı eline aldığında ve garantiden olumsuz yanıt aldığında bunun hesabını size soramaz, siz de zaten veremezsiniz. O yüzden öneride bulunurken birkaç defadan fazla düşünmek lazım. Üstüne basarak söylüyorum. 2.el RX6XXX serisi ve altı kart alınmamalı, büyük risktir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı