2. El Sandisk SSD mi? Sıfır James Donkey 120 GB SSD mi?

Adatu SU650 aldım fakat hepsiburada da yazma hızı 450 iken diğer sitelerde 320. Ben HB'den aldım ama yazma hızı 320 ise aşırı az değil mi diğerlerine göre ?

Okuma/yazma hızlarından ziyade IOPS değerleri daha önemlidir. IOPS değerleri de bu fiyata bir SSD için gayet iyi. Üstelik 3D NAND barındırıyor. Daha ne olsun :)

Not: Yazma hızı da 320'yi aşabilir. Mesela ben daha üst model olan ADATA SU800 kullanıyorum ve o SSD'de de yazma hızı 300 MB/s gibi bir değer olarak belirtilmişti. Ancak CrystalDiskMark 6 ile test edince yazma hızı 430 MB/s'ye kadar çıktı.

Okuma/yazma hızlarından ziyade IOPS değerleri daha önemlidir. IOPS değerleri de bu fiyata bir SSD için gayet iyi. Üstelik 3D NAND barındırıyor. Daha ne olsun :)

Not: Yazma hızı da 320'yi aşabilir. Mesela ben daha üst model olan ADATA SU800 kullanıyorum ve o SSD'de de yazma hızı 300 MB/s gibi bir değer olarak belirtilmişti. Ancak CrystalDiskMark 6 ile test edince yazma hızı 430 MB/s'ye kadar çıktı.
Anladım hocam sağolun. 120 GB yeter değil mi? Sonuçta sadece işletim sistemi kuracağım kalan oyunlar vs. hep 1 tb lik HDD'mde bulunacak. Bu arada bu SSD yi 170 Tl ye aldım hocam iyi midir?

Bana 120 GB yetiyor. Ben de dediğiniz gibi işletim sistemini ve gerekli programları SSD'ye kurdum. Geri kalan oyundur, müziktir vs. HDD'ye yükledim.

SSD'nin fiyatı da normal. Galiba siz Hepsiburada'dan yazma hızı yüksek diye aldınız :)

Donkey fanları yakabilir arkadaşın başını farkında değil, rulet oynatma peşindesiniz. 2. el SSD'yi GeT ile alır, testini yapar sorun yoksa kullanır. Sıfır Donkey'i iade etmek istediğinde uğraşacak bi' ton.

Bana 120 GB yetiyor. Ben de dediğiniz gibi işletim sistemini ve gerekli programları SSD'ye kurdum. Geri kalan oyundur, müziktir vs. HDD'ye yükledim.

SSD'nin fiyatı da normal. Galiba siz Hepsiburada'dan yazma hızı yüksek diye aldınız :)
Ya n11 falan farklı satıcılar olduğundan ordan almıyorum HB'de daha ucuzsa diye. HB daha güvenilir bana göre ve aynen birazda 450 yazdığı için ondan aldım :D.
Donkey fanları yakabilir arkadaşın başını farkında değil, rulet oynatma peşindesiniz. 2. el SSD'yi GeT ile alır, testini yapar sorun yoksa kullanır. Sıfır Donkey'i iade etmek istediğinde uğraşacak bi' ton.
Fanları yakabilir derken hocam cidden var mı öyle bir şey?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı