James Donkey 120 GB SSD İncelemesi

James Donkey SSD

• Oy verenlerin toplamı
    152

SirYakup

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi forumlar. Laptop kullanıyorum. HDD yavaşlığından ötürü ben de bir SSD alayım dedim. Hiç araştırma yapmadım genel olarak ufak bilgim vardı. Sadece içine Windows kuracağım için 120 GB yeter ve artar diye düşündüm ve 120GB SSD bakmaya başladım. Ardından James Donkey marka SSD'ler gördüm. Daha önce bol bol reklamını zaten izlemiştim. Denemek istedim ve siparişini verdim. İncehesap.com'dan sipariş verdim. Cuma günü verdim pazartesi günü öğlen elime ulaştı.

Daha önce hiç SSD sahibi olmadığım için ilk elime alışımda çok ince ve çok hafif geldi. Sanırım olması gereken zaten bu :)
5ae08c07ab384_210.jpg

Görünüşü bu şekilde. İlginç marka ismi ve logosu ile bence dikkat çekiyor.
Daha kullanmaya başlayalı 4-5 saat oldu ve şimdiden pişmanım. Gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum azıcık daha ekleyin başka markalardan alın. 3 defa denemem sonucu anca bilgisayarıma okutabildim.
Ayrıca laptop kullandığımı belirtmiştim, bilgisayarıma takmak için şunun gibi bir aparat gerekiyor.
Universal-127mm-SATA-2nd-SSD-HDD-Hard-Drive.jpg

Her neyse, 3 defa denememin sonucunda okuttum. Daha sonra temiz kurulum yapmak için format ekranına geldiğimde diskin GPT yerine MBR bölüm düzenini kullandığını gördüm. Hazırladığım USB içindeki verileri tekrar biçimlendirerek MBR bölüm düzeninde yeni Windows 10 format USB'si hazırladım. Fakat yine aynı sorun çıktı. Tekrar eski haline getirdim. Tabi bu sırada saatlerce vakit harcadım.

En sonunda forumdan @NookumPie sağolsun yardımcı oldu sorunu düzelttim. Yani arkadaşlar aldığınız andan itibaren sorunlar başlıyor. Sabahtan beri daha yeni yeni SSD'nin işini bitirebildim.

Ha bu kadar gömdün ürünü hiç mi iyi yanı yok derseniz;
Bilgisayarın açılış ve kendine geliş süresi 1 dakika 36 saniyeden 23 saniyeye düştü. Mutluyum :)
İçine kurduğum program ve oyunlar direk açılıyor. Olması gereken performansı sanki veriyor gibi ama başlarda biraz uğraştırıyor.

Sorularınız varsa yazabilirsiniz. Cevaplamaya çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam SSD ile 23 saniye çok değil mi? Benim HDD ile boot sürem bile 30-35 saniye sürüyor.

Eskiden HDD kullanırken, şimdide SSD kullanırken 360 Total Security adındaki programı kullanıyorum. Açıldıktan sonra sağ altta pencere çıkıyor kaç saniyede açıldığı hakkında. Tam olarak masaüstünün bana gelmesi 12 saniye sürüyor. Ancak sanırım programlar başlayana kadar bekliyor 360 Total Security. Yani aslında açılma süresine 12 saniye diyebiliriz.

SSD'yi o aparata takıp kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla. SATA 2 ile çalışıyor sanırım o şey, o yüzden yavaş çalışıyor olabilir. Soketin yanında 3 kademeli bir switch olması lazım. Siyah çubuk sağda, solda ve ortadayken deneyin bakalım boot sorununa faydası olacak mı.

Son düzenleme:
İkisini de sola çektim. Sol ve sağ dan başka oynamıyorlar. Bilgisayarın açılma süresi 5 6 saniyeye düştü. Çok teşekkür ederim yardımınız için. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı