2. el sistem alınır mı?

3000G ekran kartı takılabilecek bir işlemci değil. GTX 1650’ye darboğaz yaptığı için RX 6400’e de darboğaz yapacaktır. Bu ay 3000G’li hazır sistem alıp diğer ay ekran kartı takmak yerine iki ayın parasını birleştirerek bir hazır sistem almak daha mantıklı olacaktır. Windows’u ben de kendinizin kurmasını tavsiye ediyorum çünkü gerçekten zor bir şey değil.

Vaktin olmadığı için mi? Kendin test ettiğinde maximum 10 dakikan gider bilgisayarcıya gidersen yoğunluğuna ve keyfine göre en az 1 saat beklersin. Kaldı ki yok kardeşim bunu alma dese satıcıyla uğraşacak bilgisayarcıların kanını biliyorum hiçbiri de adamakıllı bir halt bilmez şu forumda rastgele bir elemanı tut birçok bilgisayarcıdan daha çok şey bilir gelip bana mahalle arası format atalım düzelir kardeşim diyen adamları savunma. Konu sahibinin aklı varsa kendi test etsin zaten 10 yaşında çocuğun bile yapabileceği bir şey OCCT indir yazıp kurduktan sonra işlemci RAM vs sırasıyla diziliyor. En solda komple her şeyi otomatik test eden bir seçenek var başlat deyip sistem res atmadığı veya sıcaklarlarda anormal bir şey olmadığı sürece alabilir.

Bilgisayarcı'yı filan savunmuyorum yaptırsın diye bir şey demedim evet birçok bilgisayarcı hiçbir şey bilmiyorum başıma da geldi adam diyorum abi OC yapacağım diyorum anlamıyorum parça bozuluyor ne bozuldu diyorum bilmiyorum her şey denedim çalışmıyor diyor seni haklı buluyorum kendi yapabilir atla deve değil.

Geri
Yukarı