2. el sistem alırken neye dikkat edilmeli?

Bütçe 5200 5300 civarı. 0 ve 2. el karışımı bir şeyler yapsak ortaya ne çıkar acaba. Şu sıralar çok ihtiyacım var sakatlandım 3 4 ay evden çıkamayacağım vakit geçirmelik bir şey arıyorum ama güvenemiyorum kimseye sarı sitede.

Şöyle bir sıkıntım var yürüyemiyorum. Benim kendim gidip test yapabilme imkanım yok ondan çekiniyorum 2. elden biraz.

Hocam hiç arkadaşınız akrabanız yok mu bu işerden anlayan gidi alacak.

Hocam hiç arkadaşınız akrabanız yok mu bu işerden anlayan gidi alacak.

Yok ki işte bir de çoğu kişi almama yanaşmıyor gereksiz buluyorlar öyle bir kitleye sahibim çevremde pek sıcak bakmıyorlar onun için ne yapacağımı bilemedim bütçeyi belirttüm yukarılara nasıl bir şey yaparız bilmiyorum ya. Öyle ileriye dönük olmasına gerek yok günü kurtarmalık bir şey olsun yeter.
Monitör dahil mi?

Hayır sadece kasa.
Yok ki işte bir de çoğu kişi almama yanaşmıyor gereksiz buluyorlar öyle bir kitleye sahibim çevremde pek sıcak bakmıyorlar onun için ne yapacağımı bilemedim bütçeyi belirttüm yukarılara nasıl bir şey yaparız bilmiyorum ya. Öyle ileriye dönük olmasına gerek yok günü kurtarmalık bir şey olsun yeter.

Hayır sadece kasa.

CS:GO ve Valorant tarzı Online FPS oyunları oynarım zaten vakit geçirmek için. O bütçenin altında olursa daha iyi olur olabiliyorsa.

Hayır sadece kasa.

CS:GO ve Valorant tarzı Online FPS oyunları oynarım zaten vakit geçirmek için. O bütçenin altında olursa daha iyi olur olabiliyorsa.

Hocam o zaman satan kişi size gelsin başkada aklıma bir şey gelmiyor.

Satıcı pek yanaşmıyor ya İstanbul içi trafiği filan bir de genç arkadaşlar satıyor galiba araba gibi imkanları yok getiremiyorlar.

Linki var mı?

Hocam o zaman mecbur sıfır alacaksınız internetten PC sitelerinde evinize gelecek 2. el satmıyorlar çünkü ya da çevrenizi ikna edeceksiniz onlar almaya gidecek.

Hocam onlara da zam gelmiş. O bütçede sıfır olarak 4650G gibi APU'lar var. RX460 dengi GPU var sistemde.

Hocam onlara da zam gelmiş. O bütçede sıfır olarak 4650G gibi APU'lar var. RX460 dengi GPU var sistemde.

Kankam linkini atsana alınır mı o bütçeye ondan daha iyisi bulunur mu 0 olarak ne bileyim i3 10100F GT 1030 veya 2. el bir 760 750 Ti'li bir sistem mantıklı bir şeyler bulmaya çalışıyorum.
Hocam o zaman mecbur sıfır alacaksınız internetten PC sitelerinde evinize gelecek 2. el satmıyorlar çünkü ya da çevrenizi ikna edeceksiniz onlar almaya gidecek.

Kutulu anakart ve işlemci garantisi devam eden bir sistem buldum. Garantili üründe bir sıkıntı çıkmaz herhalde değil mi?
En riskli parca ekran kartı. FurMark testine sokabilirsin 30 dakika kadar bir hata almaz isen kart sağlıklı kabul edilebilir.

2. risk taşıyan parca RAM bunu Memtest86 ile kontrol edebilirsin.

3.risk taşıyan parca SSD ömrü bunu ssdlife ile ögrenebilirsiniz.

BurnInTest ile genel bir test yapabilirsin.

Sistemi almadan önce genel bir göz gezdirmek en güzelidir. Umarım her şey yolunda gider 😇

Dostum hepsini yaptırdım sonuçları normal çıktı başka herhangi bir yerde sıkıntı çıkma olasılığı var mı?

Son düzenleme:
Kankam linkini atsana alınır mı o bütçeye ondan daha iyisi bulunur mu 0 olarak ne bileyim i3 10100F GT 1030 veya 2. el bir 760 750 Ti'li bir sistem mantıklı bir şeyler bulmaya çalışıyorum.

Kutulu anakart ve işlemci garantisi devam eden bir sistem buldum. Garantili üründe bir sıkıntı çıkmaz herhalde değil mi?

Dostum hepsini yaptırdım sonuçları normal çıktı başka herhangi bir yerde sıkıntı çıkma olasılığı var mı?

Genel göz testinden geçirdiyseniz alabilirsiniz. :) hayırlı olması dileklerimle.

Geri
Yukarı