PSU alırken neye dikkat edilmeli?

slmnblvck

Hectopat
Makaleler
1
650W değerinde PSU almak istiyorum fakat PSU alınırken neler göz önünde bulundurmalı? Bileşenler hakkında bilgi edinmeyi seviyorum. Şu PSU'larda Pin girişi V12 ve s. olayı ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Markasına, sertifikalarına, firmanın kaç yıl garanti verdiği gibi şeylere bakmalısınız. İşlemci, ekran kartı, depolama birimleri gibi parçalar 12V gerilimde çalışır yani PSU'nun 12V kanalından ne kadar akım verebildiğine bakıp sisteminiz için yeterli mi anlayabilirsiniz.

En önemlisi alacağın marka. Her markanın iyi, kötü PSU'su olabiliyor yalnız. 12V değerinden %85 üstü verimlilik veriyorsa iyi bir PSU oluyor. Tabii ki dediğim gibi marka önemli. Everest'in de gold sertifikalı PSU'ları var ama yalan. PSU markalarını araştırmak gerekiyor. Sonuçta komple bir sistemi ona emanet ediyorsunuz. Gidip en ucuzu alınmaz yani. Bu PSU'lar yarı modüler, modüler gibi ayrılıyordu daha vardır ama hatırlamıyorum. Modüler olan tak çalıştır tarzı oluyor kablo kirliliği falan daha az oluyordu bu yüzden de fiyatları normallerine göre tuzlu oluyor. Alacağın PSU'yu buraya atarsan değerlendirebiliriz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı