2. el sistem toplanır mı?

Sıfır fiyatları çok artığı için ikinci el bilgisayarlar daha makul gözüküyor, sizce parça parça ikinci el mi yoksa toplu şekilde almak mı?

Evet hocam mantıklı ben 2 el i3 10100F GTX 1660 Super PC topladım 6-7K'ya gayet uygun.

Sıfır fiyatları çok artığı için ikinci el bilgisayarlar daha makul gözüküyor, sizce parça parça ikinci el mi yoksa toplu şekilde almak mı?

Hocam tam olarak cevap veremem bu soruya ancak toplu şekilde de ucuza bulabilirsin parça parça da ucuza bulabilirsin. Bazen parça parça topladığın hazırın fiyatını geçer, bazen de tam tersi. Bana kalırsa önce istediğiniz parçaları içinde barındıran bir PC alın ama ucuz olması şart iyice bir karşılaştırın ondan sonra değiştirmek istediğiniz parçaları alın. Tabii bu biraz da tecrübe gerektirir. Miningciler vs var onlar da şansa kalıyor artık. Zaman da önemli aslında o da şansa kalmakta tabii. Aldığınız üründen 1-2 gün sonra daha ucuza konulabilir başak bir satıcı tarafıdnan. Piyango oynamak gibi bir şey.

Toplu şekilde en mantıklısı. Bazı insanlar güzel fiyata toplu sistem sattığı oluyor.
Tek tek toplamak çok zahmetli.

Anakart, CPU ve fan ile birlikte satılan kombolar olduğu için sistemi toplamak daha kolay olacaktır bence.

Geri
Yukarı