2. el sistemlerin 0 dan pahalı olması

benveflütümle

Hectopat
Makaleler
1
Letgo'da filan bakıyorum, 0 ı 3500 TL olan sistemi 5000 TL ye satan mı dersin, RX 590'lı sistemi 6000 TL ye satan mı dersin. Her cins insan var. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Almak zorunda değilsiniz. Satıcı istediği fiyatı koyabilir. Ha kötü bir durum tabi 0ı 3500 olan ürünün ikinci el fiyatı artıyor normalde 2000e satılacaksa 2500e satılıyor.

Çünkü piyasayı bilmiyorlar:) “Ben iki sene önce 3000₺ vermiştim, o zaman bugün 5000₺ olmuştur canım yani” diyerek ilan koyuyorlar:) Ya da tok satıcılar var kar ederim belki diye koyup bırakıyorlar öyle:) Zaten uzun süre kalırlar öyle. Alıcı kolay kolay çıkmaz pek.

Yanlış biliyorsunuz, birçok kişi alıyor bu sistemleri. Bilgisayardan anlamayan çok kişi var, satıcı bilgisayarı yüceltip satıyor karşı tarafa. Böyle ilanlara bakarsanız favori sayısının çok fazla olduğunu görürsünüz, bazıları 1 hafta olmadan satılıyor.

Belki anlamayan birileri ilanı görüp alırlar diye bir ümit bekliyorlar. Denk gelenler var mı? Evet var. Baktığın zaman mağazaların satmış olduğu hazır sistemleri, kendin parça parça toplarsan yine daha ucuza geliyor. Yani ne kadar kendi işini kendin yapabiliyorsan ve bu işlerden ne kadar çok anlıyorsan o kadar ucuza geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı