Android'den IPhone'a geçince yapılması gerekenler nelerdir?

vanvan

Decapat
Daha fazla  
Kendimi bildim bileli Android kullanan biri olarak ilk kez iOS cihaz satın aldım (iPhone 13). Normal olarak biraz karışık geldi, yıllardır bir Android kullanıcısı IOS'ta olarak bilmem veya yapmam gereken şeyler var mı?

Kendimi bildim bileli Android kullanan biri olarak ilk kez iOS cihaz satın aldım (iPhone 13). Normal olarak biraz karışık geldi, yıllardır bir Android kullanıcısı IOS'ta olarak bilmem veya yapmam gereken şeyler var mı?
iPhone 13 kullanıcısıyım, Huawei Mate 20 Pro’dan geçtim ve geçerken telefonu aktarmak dışında hiç
bir şey yapmadım. Alışmam 3-4 gün sürdü ve kolay şekilde alıştım ama bana android’i nedense aratıyor.

Aktarma yapman yeterli bence. Apple kimliği açacaksın standart işte. Ekstra ayarlara girip,oradan kamera diyip kameraların genel görüntü kalitesini elinle arttırabilirsin. Ayarlar erişebilirlikten kısa yol yapabilirsin.

WhatsApp mesajlarını istiyorsan telefonu daha kurmadan önce Google Play'den IOS'a taşı uygulamasını yüklemen gerekli, kurduktan sonra maalesef başka aktarma yolu yok. Çok sonradan fark etmiştim, belki yararına olur

Fotoğrafların hücresel ile iCloud'a yüklenmesini kapatın. Sadece WiFi ile yüklensin.

iCloud alanı satın alın, fotoğraflarınızı yedekleme derdinden kurtulun.

Kestirmeler uygulamasıyla güzel işler başarılabiliyor. Eve geldiğimde şunu yap bunu yap diyebiliyorsun.

Kullanım kolaylıkları ile ilgili videolar izleyin, bazı özellikler hayatı kolaylaştırıyor ama bulması zor.

Sonradan WhatsApp yedeğini yükleyebilirim diye düşünmüştüm kendi uygulaması üzerinden. Drive seçeneği yokmuş IOS'da :)
Bu arada ben android’den geçerken 2 saat WhatsApp yedeğinin yüklenmesini bekledim ama yüklenmedi, en son iptal ettim. WhatsApp yedeği harici her şey yedeklendi. Derhal düzeltmeleri lazım bunu. O uygulama ile yapmıştım.

Bu arada ben Android'den geçerken 2 saat WhatsApp yedeğinin yüklenmesini bekledim ama yüklenmedi, en son iptal ettim. WhatsApp yedeği harici her şey yedeklendi. Derhal düzeltmeleri lazım bunu. O uygulama ile yapmıştım.

Maalesef hocam :) siz de tecrübe etmişsiniz benimle alakalı bir şey değil yani. Android cihazımda çok fazla gereksiz veri olduğu için aktarmak istemeden direkt kurmuştum.

Hocam ilk önce yapmanız gereken Apple kimliği açmaktır. Daha sonra ayarlar- kamera deyin ve oradan ayarlarınızı yapın. Bunları zaten kamera üzerinden de yapıyorsunuz ama önce oradan yapın siz. Otomatik güncellemeleri kapayın. Şu anki sürümünüzden şarj, performans gibi etmenlerde memnunsanız keyfi yazılım güncellemelerini yapmayınız. Sonra kameram eskisi gibi çekmiyor, pil sağlığım eriyor bu kadar para verdik bu muydu demeyin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı