2. el ürün iadesi

limpeex

Centipat
Daha fazla  
Selam, geçen hafta birisine sarı site üzerinden anakart ve işlemci sattım. Elden verdim. Anakart ve işlemci bendeyken doğru dürüst çalışıyordu ve hiç problem çıkmamıştı. Salı günü alıcı bana yazdı ve ürünü çalıştıramadığını söyledi. Ekrana görüntü gelmiyormuş. İade etmek istiyor ama verdiği parayı harcadım. Ne yapmam gerek?

Çalışır durumda gönderdiysen senlik bir durum yok. Kendi bozmuş da olabilir sakın geri alma. Aynı durum başıma gelmişti bu yüzden her zaman alıcı gelsin incelesin sonrasında boş muhabbetlere girmesin diye elden satıştan yanayım.

Selam, geçen hafta birisine sarı site üzerinden anakart ve işlemci sattım. Elden verdim. Anakart ve işlemci bendeyken doğru dürüst çalışıyordu ve hiç problem çıkmamıştı. Salı günü alıcı bana yazdı ve ürünü çalıştıramadığını söyledi. Ekrana görüntü gelmiyormuş. İade etmek istiyor ama verdiği parayı harcadım. Ne yapmam gerek?
Elden verdiysen test etmistir degil mi? Test etmediyse etmek istedi mi?

Çalıştığından eminsen ya takarken bozdu ya da uyumsuz parça kullanıyor. Her iki şekilde de suç sende değil.

Bu işlerden anlıyorsan teknik destek vermek isteyebilirsin ama karşındaki adama bağlı. Fazla muhatap olursan başına bela olacak bir tipe benziyorsa engelle geç.

Ne kadara sattın?(Bunu merak ettiğim için sordum
2300TL

Elden verdiysen test etmistir degil mi? Test etmediyse etmek istedi mi?
Etmedi. Etmek istemedi direkt aldı gitti.

Çalıştığından eminsen ya takarken bozdu ya da uyumsuz parça kullanıyor. Her iki şekilde de suç sende değil.

Bu işlerden anlıyorsan teknik destek vermek isteyebilirsin ama karşındaki adama bağlı. Fazla muhatap olursan başına bela olacak bir tipe benziyorsa engelle geç.

Muhtemelen uyumsuz parça kullanıyor evet. Almadan önce araştırması lazımdı parçayı.

Geri
Yukarı