2. el ürün satarken dikkat edilmesi gerekenler

Mağazası varsa korkmanı gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum, yeri belli yurdu belli.
Yaşını bilmiyorum ancak yanına bir büyüğünü alıp git, kontrol edip paranı versin hepsi bu kadar. Sahte para olayı yaşanacağını sanmıyorum ama her ihtimale karşı ATM'den çıkan parayı teslim al - ayın şekilde teslim aldığın parayı ATM'ye yatır yan yanayken veya direkt olarak havale yapsın.

AVM tipi yerler alışveriş için güvenlidir, muhatabının ilgili AVM'de mağazası da varsa korkmanı gerektirecek bir durum yok bana sorarsan.
Hocam alakasız ama imzanızı "delid" ile okuyorum diyorum ne alaka :D Dalgınlık.

Valla 1300₺ için korkmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Güvendiğin bir abini (mümkünse kaslı, yapılı birini :D) al ve git mağazasına, adam sana parayı nakit verirse "abi ATM'ye kadar gelebilir misin yatırayım parayı" de, kabul etmezse havale yap de. @BilgisayarKurdu hocam çok güzel şeyler söylemiş, kulağınıza küpe olsun onlar.

Riskli olan nedir tam olarak :D
Fotoğraflar, özel mesajlar, sitelere kayıtlı şifreler ve aklınıza neler gelirse :) Hatta ben tam bu yüzden sistemimi satarken HDD ve SSD'siz satacaktım :D

Valla 1300₺ için korkmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Güvendiğin bir abini (mümkünse kaslı, yapılı birini :D) al ve git mağazasına, adam sana parayı nakit verirse "abi ATM'ye kadar gelebilir misin yatırayım parayı" de, kabul etmezse havale yap de. @BilgisayarKurdu hocam çok güzel şeyler söylemiş, kulağınıza küpe olsun onlar.

Fotoğraflar, özel mesajlar, sitelere kayıtlı şifreler ve aklınıza neler gelirse :) Hatta ben tam bu yüzden sistemimi satarken HDD ve SSD'siz satacaktım :D

Bu tür bilgilerim var mı hatırlamıyorum varsa 2 format öncesinde kalmıştır o da geri getirilemez herhalde :) Onun dışında sadece opera tarayıcıma kayıtlı faceobok vs. şifrelerim var.

Ayrıca mağaza olayından vazgeçip suriyeli alıcıya satmaya karar verdim. Babamın işyerine çağıracağım orada suriyeli tanıdıklar var anlaşamazsam öyle de halletmiş olurum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı