2. el Xbox 360 iadesi

zHüseyin16

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Bugün Letgo'dan 2.el Xbox 360 aldım. Alırken denemedim eve geldiğimde HDMI portuyla bağlanmadığını fark ettim adamda bana "cihaz TV seçiyor" dedi.
Daha sonra 2 koldan birinin sol analoğunun bozuk olduğunu fark ettim.
Dahada sonra CD-ROM'unun ne elle ne de menüden açılmadığını gördüm.
Dahası bu konuyu yazarken adam mesaj attı açıklamaya CD-ROM arada açılmıyor diye yazmıştım diye. Sonradan değiştirmiş sabahtan beri kaç kere okudum orayı.
Bu arkadaşı karakola şikayet etsem sonuç alabilir miyim sizce?

Dostum ikinci el ürün alıyorsun fakat hiçbir kontrol sağlamamışsın. Herhangi bir yasal hakkın yok. Aldığın kişiyle çözebiliyorsan çöz. Geçmiş olsun!

@theYagi Nasıl alacağını da izah etseydin. Yorum yapmış olmak için yorum yapmayınız. :)
Bu forumda asla yorum yapmak için yorum yapmak gibi bir amacım olmadı.

Bana kalırsa sonuç alır, satmadan önce bunları belirtmesi gerekirdi.

@theYagi Alıcının ürünü alırken kontrol etmesi gerekirdi. Daha ürünü kontrol etmemiş arkadaş, oturup satış sözleşmesi yaptığını hiç sanmıyorum. Kısacası yasal olarak hiçbir hakkı yok. "Hemen dava et, sonuç alırsın." gibi saçma bir cümle yazmanın anlamı nedir? İzah edin nasıl sonuç alacağını. Forumdaki diğer arkadaşlarda faydalansın.

@theYagi Alıcının ürünü alırken kontrol etmesi gerekirdi. Daha ürünü kontrol etmemiş arkadaş, oturup satış sözleşmesi yaptığını hiç sanmıyorum. Kısacası yasal olarak hiçbir hakkı yok. "Hemen dava et, sonuç alırsın." gibi saçma bir cümle yazmanın anlamı nedir? İzah edin nasıl sonuç alacağını. Forumdaki diğer arkadaşlarda faydalansın.
Benim fikrime göre, satıcı bunları belirtmeliydi. Belirtmediğinden yola çıkarak hak talep edebilir.
Lütfen daha fazla uzatıp konuyu kirletmeyelim, polemiğe girmeyi pek sevmem.

Merhaba arkadaşlar,
Bugün Letgo'dan 2.el Xbox 360 aldım. Alırken denemedim eve geldiğimde HDMI portuyla bağlanmadığını fark ettim adamda bana "cihaz TV seçiyor" dedi.
Daha sonra 2 koldan birinin sol analoğunun bozuk olduğunu fark ettim.
Dahada sonra CD-ROM'unun ne elle ne de menüden açılmadığını gördüm.
Dahası bu konuyu yazarken adam mesaj attı açıklamaya CD-ROM arada açılmıyor diye yazmıştım diye. Sonradan değiştirmiş sabahtan beri kaç kere okudum orayı.
Bu arkadaşı karakola şikayet etsem sonuç alabilir miyim sizce?

Neden denemediğini öğrenebilir miyim?

Hocam, ikinci el ürün alırken GET sistemi yoksa, mutlaka deneyip alın. Elinizde belge yok. Şikayet edebilirsiniz. Sonuç ne olur, bilinmez.

@theYagi Konunun kirlenmesi için açılış amacından sapması gerek. Siz dava açması gerektiğini ve sonuç alabileceğini söylediniz. Ben de hem konuyu açan arkadaş adına hem de forumdaki diğer arkadaşlar adına sizden bunu izah etmenizi istedim. Ortaya bir şey atıyorsanız arkasında durmalısınız. Ben neden sonuç alamayacağını, yasal hakkının neden olmadığını söyledim. Siz de elinizde bir şey varsa söyleyin. Sonuç olarak arkadaş ona göre hareket edecek.

"Benim fikrime göre, satıcı bunları belirtmeliydi. Belirtmediğinden yola çıkarak hak talep edebilir."

Bu cümle oldukça sıra dışı. Arkadaşa yasal yollara başvurmasını öneriyorsunuz fakat kurduğunuz cümle "benim fikrime göre" ile başlıyor. Arkadaş dava etmeye çalıştığında "Yag Yagi" arkadaşa göre haklıymışım der o halde. Yasalar öznel değil nesneldir.

Lütfen konuya katkı için cevabınızı bekliyorum. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı