2. el Xbox 360 iadesi

@theYagi Konunun kirlenmesi için açılış amacından sapması gerek. Siz dava açması gerektiğini ve sonuç alabileceğini söylediniz. Ben de hem konuyu açan arkadaş adına hem de forumdaki diğer arkadaşlar adına sizden bunu izah etmenizi istedim. Ortaya bir şey atıyorsanız arkasında durmalısınız. Ben neden sonuç alamayacağını, yasal hakkının neden olmadığını söyledim. Siz de elinizde bir şey varsa söyleyin. Sonuç olarak arkadaş ona göre hareket edecek.

"Benim fikrime göre, satıcı bunları belirtmeliydi. Belirtmediğinden yola çıkarak hak talep edebilir."

Bu cümle oldukça sıra dışı. Arkadaşa yasal yollara başvurmasını öneriyorsunuz fakat kurduğunuz cümle "benim fikrime göre" ile başlıyor. Arkadaş dava etmeye çalıştığında "Yag Yagi" arkadaşa göre haklıymışım der o halde.

Lütfen konuya katkı için cevabınızı bekliyorum. :)

Dediğim gibi, dava edebilir sonuçta alır ancak sonuç ne yönde olur bilemeyiz. Anlattığım şey bu. Satan kişi sorunları belirtmeliydi.
Diyecek başka bir şeyim yok. Nokta.

1)Cihaz babamın evinde dedi ve cihazı babasından aldım.
2)Bence bu kadar kolay olmaz.Tamam denemeden aldım. Ama eninde sonunda bence bir sonuç alırım.Acelesi yok 500 tl verdim çokta önemli değil ama bu kişi başkalarınada böyle yapabilir.
3)Yarın avukat bir arkadaşıma soracağım sonuç alırmıyım hangi yollara başvurmalıyım diye.

1)cihaz babamın evinde dedi ve cihazı babasından aldım.
2)bence bu kadar kolay olmaz. Tamam denemeden aldım. Ama eninde sonunda bence bir sonuç alırım. Acelesi yok 500 TL verdim çok da önemli değil ama bu kişi başkalarına da böyle yapabilir.
3)yarın avukat bir arkadaşıma soracağım sonuç alır mıyım? Hangi yollara başvurmalıyım diye.

Size attığı mesajları kanıt olarak sunabilirsiniz. Ancak bu sanki bir yasa ile çelişiyordu. Belki bilen bilir hani özel hayatın gizliliği diye bu mesajları kanıt olarak sununca ceza falan veriliyordu gibi. Bu yasa burada geçerli olur mu? Bilmiyorum ancak siz yine de avukat tanıdığınıza sorun. Bence siz avukat tanıdığıma sordum deyince adam vazgeçebilir bile korktuğundan.

Merhaba arkadaşlar,
Bugün Letgo'dan 2.el Xbox 360 aldım. Alırken denemedim eve geldiğimde HDMI portuyla bağlanmadığını fark ettim adamda bana "cihaz TV seçiyor" dedi.
Daha sonra 2 koldan birinin sol analoğunun bozuk olduğunu fark ettim.
Dahada sonra CD-ROM'unun ne elle ne de menüden açılmadığını gördüm.
Dahası bu konuyu yazarken adam mesaj attı açıklamaya CD-ROM arada açılmıyor diye yazmıştım diye. Sonradan değiştirmiş sabahtan beri kaç kere okudum orayı.
Bu arkadaşı karakola şikayet etsem sonuç alabilir miyim sizce?
Satın aldığın kişiye öncesinde iade etmek istediğini belirt. İkinci el piyasasında bunlara dikkat ederek, kontrol ederek almanız gerekirdi fakat iş işten geçmiş. Ardından yasal haklarına başvuracağını söyle ki ikinci el durumunda ne kadar etkili olur hakların bilemiyorum. Neticede sıfır ürün alarak belirli bir firmayı şikayet etmiyorsun. Ek olarak aldığınız cihaz Arcade sürüm veya Elite sürüm mü? Genelde bu kasalar sıkıntı çıkarıyor. Bunlardan biriyse zaten başından yanlış yapmışsınız.

Satın aldığın kişiye öncesinde iade etmek istediğini belirt. İkinci el piyasasında bunlara dikkat ederek, kontrol ederek almanız gerekirdi fakat iş işten geçmiş. Ardından yasal haklarına başvuracağını söyle ki ikinci el durumunda ne kadar etkili olur hakların bilemiyorum. Neticede sıfır ürün alarak belirli bir firmayı şikayet etmiyorsun. Ek olarak aldığınız cihaz Arcade sürüm veya Elite sürüm mü? Genelde bu kasalar sıkıntı çıkarıyor. Bunlardan biriyse zaten başından yanlış yapmışsınız.
Mesajımı okuduysanız iade sırasında sorun çıkardığını anlarsınız.
Karakola şikayet edeceğim dedim yarında avukatla görüşeceğim derim artık sonuç alamassam ne yapmam gerekiyorsa yaparım.
Son olarak hangi cihazı aldığım ne farkeder? Konuyla hiçbir alakası olmamakla beraber belki param düşük sürümüne yetiyor.Sadece sizin için söylemiyorum ama yargılamak yerine sadece konuyla ilgili mesaj yazarsanız daha yardımcı olursunuz.Teşekkürler.

Mesajımı okuduysanız iade sırasında sorun çıkardığını anlarsınız.
Karakola şikayet edeceğim dedim yarında avukatla görüşeceğim derim artık sonuç alamassam ne yapmam gerekiyorsa yaparım.
Son olarak hangi cihazı aldığım ne farkeder? Konuyla hiçbir alakası olmamakla beraber belki param düşük sürümüne yetiyor.Sadece sizin için söylemiyorum ama yargılamak yerine sadece konuyla ilgili mesaj yazarsanız daha yardımcı olursunuz.Teşekkürler.
Yargılamak mı? Yaptığınız cihaz seçimi için de iade sürecinden sonra farklı model cihaza yönelmenizde yardımcı olacaktım. O cihazlarda 3 kırmızı ışık hatası oluyor genellikle ve paranız boşa gidiyor. Ek olarak param buna yetti diyorsunuz üstte de 500TL nin ne önemi var diyorsunuz. Anlamış değilim? Forumda uzanan yardım ellerini `yargılamak` adı altında belirtmezseniz sevinirim.

Yargılamak mı? Yaptığınız cihaz seçimi için de yardımcı olacaktım iade sürecinden sonra farklı model cihaza yönelmenizde yardımcı olacaktım. O cihazlarda 3 kırmızı ışık hatası oluyor genellikle ve paranız boşa gidiyor. Ek olarak param buna yetti diyorsunuz üstte de 500TL nin ne önemi var diyorsunuz. Anlamış değilim? Forumda uzanan yardım ellerini `yargılamak` adı altında belirtmezseniz sevinirim.
Başka konulardada gördüm "Baştan yanlış yapmışsın." gibi yargılarla yaklaşıyorlar bu yüzden sizin özelinizde değil diye belirttim.Diğer konu 500 tl genel olarak çok miktar değil ama belki şuanda param buna yetiyordur.Önce moral bozmak yerine direkt önerinizi/yönlendirmenizi yaparsanız daha iyi olur.Dediğim gibi sizin özelinizde değil.Kırdıysam özür dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı