2.el Xbox One X 2022 yılında alınır mı?

efe cem nacar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle belirteyim ikinci elden yaklaşık 4000TL civarında bir konsol arayışındayım.
Bu ve buna benzer birkaç ilan buldum ve görüşlerinizi almak istedim.
Sizce Xbox One X bu senede alınır mı? Alınırsa bu ilan hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Param Güvende ile kargoyla alırım büyük ihtimal, bulunduğum şehirde satan pek yok.
Sizin de başka konsol önerileriniz varsa paylaşabilirsiniz ama "az daha koy Series S al" gibi şeyler söylemeyin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    552,4 KB · Görüntüleme: 126
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    41,9 KB · Görüntüleme: 66
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    623,6 KB · Görüntüleme: 74
Alınır. Series S'ten daha mantıklı bir seçim olacağı kesin. Series X'ten sonraki en güçlü Xbox konsolu One X şu anda. Ben haziran başında 1 ay Microsoft Türkiye garantisi kalmış Xbox One X Robot White Special Edition + 1 adet 9. nesil beyaz kol + 1 adet 8. nesil beyaz kol + 6 aylık gamepass ultimate kodunu 5000₺'ye aldım. Sonra konsolu garantiye gönderdim. Bu modelden stoklarında olmadığı için sizin fotoğrafını koyduğunuz Cyberpunk 2077 Limited Edition modeli geldi elime. Ardından 8. nesil kolu yolladım ve o da stoklarında olmadığı için 9. nesil kol geldi elime. Sonra elimde zaten önceden 1 adet 9. nesil siyah kol olduğu için de hazır piyasası yüksekken gelen kolu sattım direkt.
-
Size tavsiyem bu kararınızdan vazgeçmeyin, pişman olmazsınız. Bu cihazlarda tek dezavantaj HDD olması gibi görünüyor ancak onun da çözümü var. Bu cihazlara SSD takılabiliyor. Yakın zamanda ben de uygulayacağım, jet gibi olacak alet. Sakın sırf yeni nesil diye Series S tercih etme hatasına düşmeyin.
-
Son bir tavsiye daha vermek istiyorum. Ne olursa olsun 1 ay da olsa Microsoft Türkiye garantisi kalmış olan bir konsol bulmaya çalışın.

Alınır. Series S'ten daha mantıklı bir seçim olacağı kesin. Series X'ten sonraki en güçlü Xbox konsolu One X şu anda. Ben haziran başında 1 ay Microsoft Türkiye garantisi kalmış Xbox One X Robot White Special Edition + 1 adet 9. nesil beyaz kol + 1 adet 8. nesil beyaz kol + 6 aylık gamepass ultimate kodunu 5000₺'ye aldım. Sonra konsolu garantiye gönderdim. Bu modelden stoklarında olmadığı için sizin fotoğrafını koyduğunuz Cyberpunk 2077 Limited Edition modeli geldi elime. Ardından 8. nesil kolu yolladım ve o da stoklarında olmadığı için 9. nesil kol geldi elime. Sonra elimde zaten önceden 1 adet 9. nesil siyah kol olduğu için de hazır piyasası yüksekken gelen kolu sattım direkt.
-
Size tavsiyem bu kararınızdan vazgeçmeyin, pişman olmazsınız. Bu cihazlarda tek dezavantaj HDD olması gibi görünüyor ancak onun da çözümü var. Bu cihazlara SSD takılabiliyor. Yakın zamanda ben de uygulayacağım, jet gibi olacak alet. Sakın sırf yeni nesil diye Series S tercih etme hatasına düşmeyin.
-
Son bir tavsiye daha vermek istiyorum. Ne olursa olsun 1 ay da olsa Microsoft Türkiye garantisi kalmış olan bir konsol bulmaya çalışın.

Hocam siz ne söylediğinizin farkında mısınız acaba? İmkan varsa XSS kesinlikle alınmalı. Artık bazı oyunlar Xbox One serisine çıkmıyor. Neden eski nesil bir konsol kullansın. Kendi kendinize bir dünya kurmuşsunuz ona kendiniz inanmışsınız birde insanları inandırmaya çalışıyorsunuz. Birçok oyunu 60 FPS yağ gibi oynamak varken neden 30 FPS oynasın. Söylediklerinizin hiçbir tutar tarafı yok. Saf kas gücüne bakılarak ürün hiçbir zaman alınmaz.

Series S tam bir oyunları azıcık ucundan oynayayım cihazı. 1080 P cihazı olarak da düşünebilirsiniz. Üstte dediklerimin halen arkasındayım. Ayrıca Series S'te disk girişi de yok. Yani bunun anlamı dijital satıştan kaldırılmış eski güzel oyunları oynamak istediğinizde Series S'te bunu yapma şansınız olmayacak. Ancak One X'te söz konusu oyunun ucuza diskini bulup oynayabilirsiniz. Sırf yeni nesil diye Series S tuzağına düşmeyin.

Series S tam bir oyunları azıcık ucundan oynayayım cihazı. 1080p cihazı olarak da düşünebilirsiniz. Üstte dediklerimin halen arkasındayım. Ayrıca Series S'te disk girişi de yok. Yani bunun anlamı dijital satıştan kaldırılmış eski güzel oyunları oynamak istediğinizde Series S'te bunu yapma şansınız olmayacak. Ancak One X'te söz konusu oyunun ucuza diskini bulup oynayabilirsiniz. Sırf yeni nesil diye Series S tuzağına düşmeyin.

Dostum, ben de bir One S kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki disk sürücüsü aşırı lazım değil. Xbox'ta 2. el oyun piyasası aşırı kötü zaten, RDR 2 kutulu 250 en düşük iken Store'de 187 TL. Böyle bir durumda kutulu oyun zaten alınmaz.

One X de Series S de en güçlü cihazlar değiller. Ama ben olsam Series S alırdım, gerçi arada fiyat farkı var ama halledilir. Series S'e 1080p çıkan oyun sen One X'e aynı şekilde hatta daha kötü biçimde çıkacak. Tek fark Series S'e gelecek yıllarda çok daha fazla oyun gelecek. One serisinin ömrü doldu neredeyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı