2 fanlı RTX 3060 vs 3 fanlı RTX 3060

Bu listeye bakarak tercih verebilirsiniz en iyiden en kötüye kadar not almakta.

Birincisi marka farkı var. Palit hakkında çok fikrim yok. Fakat attığın linkteki Gigabyte Aorus Elite modeli çok üst düzey. Aradaki farkı vermeye kesinlikle değer. Gigabyte kalitesi kendini her yerde gösterir.

Palit'in soğutmasının iyi olduğunu düşünüyorum. Bence 2 fanlı olanı alabilirsiniz.
Sinerjiyi tercih edince işlemci sıvı soğutma ve Kingston 500GB SSD alabiliyorum.
Ayrıca Sinerji sistemdeki PSU belli değil. Büyük ihtimal SHP V2, yani kötü bir PSU.

3 fanlı alırsanız bir de onun ağırlığından dolayı hafiften eğilmemesi için ufak bir destek almanız gerekecek. bence 2 fanlı seçenek düşünülebilir ama bütçe varsa 3 fanın hiçbir zararı yok. etki edeceği FPS maksimum 2-3 olacaktır.

Fan FPS'e etki etmeyecek ki.

Bu listeye bakarak tercih verebilirsiniz en iyiden en kötüye kadar not almakta.

Şimdi baktım ilk attığınıza kesinlikle Aorus modeli olanı öneririm en iyi 3060 olarak gözükmektedir kendisi ve en çok oc potansiyeline sahip kart %11lik bir performans artışı olabiliyor araştırmıştım bayağı o modeli.

Palit'in soğutmasının iyi olduğunu düşünüyorum. Bence 2 fanlı olanı alabilirsiniz.

Ayrıca Sinerji'deki PSU belli değil. Büyük ihtimal SHP V2, yani kötü bir PSU.
Hocam zaten eğer sinerji alırsam değiştireceğim PSU'yu. Herkes başka bir şey diyor çok arada kaldım.
Fan FPS'e etki etmeyecek ki.
FPS farkı 1-2 oluyor zaten. Isı farkı 7-8 oluyor. Ciddi oyunlarda 10-15 derece arası.

Geri
Yukarı