2 farklı görüntü bağdaştırıcısı gözüküyor

Viktor Reznov

Kilopat
Yer
Vorkuta
Laptopun HDD'sinde sorun olduğu için bilgisayarcıya gönderdim. Elime geldiğinde GeForce 940M olan ekran kartım HD Graphics 5500 olmuştu.
DxDiag'da ekran bölümünde HD Graphics 5500, oluşturucu bölümünde 940M gözükmekte. Aygıt yöneticisinde ise "görünü bağdaştırıcıları" bölümünde bu ikisi de görünmekte.

HD Graphics'i devre dışı bırakınca Microsoft'a geçiyor. Bu durumu nasıl çözebilirim? Benim anladığım, bilgisayarcı parçayı kendi için almış, başka ekran kartı takmış.

Oyun kaldırma testinde (Can I Run It) 940m olarak gözükmekte.

Son düzenleme:
Oyunları NVIDIA ekran kartı ile başlatamıyor musunuz? Sağ tık yapın grafik işlemci ile başlat kısmında yok ise herhalde çalmıştır. Eskiden HD Graphics 5500 ekran kartı bilgisayarınızda yok muydu?

Oyunları NVIDIA ekran kartı ile başlatamıyor musunuz? Sağ tık yapın grafik işlemci ile başlat kısmında yok ise herhalde çalmıştır. Eskiden HD Graphics 5500 ekran kartı bilgisayarınızda yok muydu?
Dediğini yaptım ve grafik istemci ile başlat bölümünü gördüm. HD Graphics önceden yoktu diye hatırlıyorum. Çift ekran kartı var gibi şuan.

Dediğini yaptım ve grafik istemci ile başlat bölümünü gördüm. HD Graphics önceden yoktu diye hatırlıyorum. Çift ekran kartı var gibi şu an.

Grafik işlemci ile başlatma yerinde yüksek performanslı NVIDIA ekran kartı var mıydı? Var ise sıkıntı yok. Laptoplarda genelde 2 ekran kartı oluyor işlemcinizin içinde entegre edilmiş ve oyun oynayabileceğiniz ekran kartı olur. Benim laptopumda HD 4000 ve GT 740M var mesela. Siz ekran kartınızın değiştiğini nereden çıkardınız?

Grafik işlemci ile başlatma yerinde yüksek performanslı NVIDIA ekran kartı var mıydı? Var ise sıkıntı yok. Laptoplarda genelde 2 ekran kartı oluyor işlemcinizin içinde entegre edilmiş ve oyun oynayabileceğiniz ekran kartı olur. Benim laptopumda HD 4000 ve GT 740M var mesela. Siz ekran kartınızın değiştiğini nereden çıkardınız?
Yanlış düşünmüşüm. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı