2 Gb ek Ram'in yararı olur mu?

Tabiki fazla ram göz çıkarmaz. İstediğin kadar tak kardeşim. Sizden bir ricam olacak yanlız. Elinizdeki en güçlü oyunu oynayıp görev yöneticisinden ram performans tablosunun resmini çekip koyar mısınız? Elinizdeki işlemci ne kadar ram kullanıyor bir bakalım. :) Dediğiniz gibi 8 gb ram işinize yarıyormu merak ettim açıkçası.
Not: İmzanı çok beğendim. ^^

Soruyu soran arkadaşın işlemcisine yakın işlemciye sahip olan bilgisayarımda yeterli değil, hatta kötü bir ekran kartı var. Benim burada belirtmek istediğim konu arkadaşın RAM' e ihtiyacı olacağı veya olmayacağı değil, elindeki RAM' leri takmış anakartına değil mi ? Zaten mantıksal olarak bakarsanız duruma orada duran RAM' lerin ona bir zararı yok. Sadece bilgi alma amaçlı sormuş. Başka bir PC toplayacaksa onları kullanabilir diye bahsettim ilk yorumumda. Sizin o kullanılan RAM boyutuna bakın dediğiniz işse çok saçma bir örneklemedir. Oyuna katkısı olur demedim. Şu an piyasaya çıkacak en baba oyunlardan olan GTA V' in minimum RAM gereksinimi 4GB' dır. Fazla RAM elbet iş görür. Çöpe mi atmalı acaba :) ?

#Not: İmzam hayat felsefemdir, karşımdakine bir şeyi 2 kere anlatırım...

İyi Forumlar..

Kardeşim beni yanlış anladın. :) Ya böyle oldumu gerçekten utanıyorum. :D Benim orada demek istediğim rami takarsan o işlemci onu işleyemez. Yani ha takmışsın ha takmamışsın. Bir şey farketmez. Ben "sakın takma ha" gibisinden bir şey demedim. Ben Phenom II X4 965 kullandığım zamanda 16 gb ramim vardı. O işlemci 6 gb'den fazla ram işleyemiyor mesela. Ondan sonra zaten direk darboğaza geçiyor. Genel olarak demek istediğim şey şu:
O işlemci 4 gb ram'den fazlasını oyunlarda işleyemez. İster tak ister takma. Sana bir zararı olmaz. İleride işlemciyi değiştirirsen 6 gb ram'in niğmetlerinde faydalanabilirsin.
Sanada iyi forumlar dilerim güzel insan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı