2 GB RAM eklemek sistemde fark yaratır mı?

JackForest

Decapat
Yer
Kuzey Kıbrıs
Daha fazla  
i5 3. nesil işlemci 2.50GHz, 4 GB RAM, 1 GB AMD ekran kartı olan bir laptopum var. Windows 10'a geçtikten sonra ne yaparsam yapayım gene çok kasıyor. Anakartta boş 1 slot var. 6 GB RAM destekliyor. Bilgisayarcıya götürüp 2 GB daha RAM taktırsam çok etkiler mi? Windows 7 700 MB kullanıyordu, Windows 10 2 GB kullanıyor. Bu arada RAM tipi DDR3.

En basitinden GTA5 4GB RAM ile düzgün oynanmıyor. Bu örneği veriyorum RAM'i 6'ya çıakrttığın zaman bu oyunda droplar kesiliyor. Yani 4GB artık günümüz için Chrome'de bile yer yer yetersiz kalıyor.

Kesinlikle fark yaratır. Eğer 4+4=8GB yaparsanız sistem çok büyük rahatlar artık RAM sorununu düşünmezsin.

Fark yaratacaktır. Bir de RAM'inizi mahalle bilgisayarcısına taktırmamanızı tavsiye ederim. RAM'i çalma ihtimali var. Mesela aynı RAM'in 1333 MHz sürümünü değil de gider 866 MHz sürümünü takar. Başında bekleyin kesinlikle.

Fark yaratacaktır. Bir de RAM'inizi mahalle bilgisayarcısına taktırmamanızı tavsiye ederim. RAM'i çalma ihtimali var. Mesela aynı RAM'in 1333 MHz sürümünü değil de gider 866 MHz sürümünü takar. Başında bekleyin kesinlikle.

Hep bilgisayarı yaptırdığım biri bir sorun yaşamadım şimdiye kadar zaten teknik servis.

En basitinden GTA 5 4 GB RAM ile düzgün oynanmıyor. Bu örneği veriyorum RAM'i 6'ya çıakrttığın zaman bu oyunda droplar kesiliyor. Yani 4 GB artık günümüz için Chrome'de bile yer yer yetersiz kalıyor.

Kesinlikle fark yaratır. Eğer 4+4 = 8 GB yaparsanız sistem çok büyük rahatlar artık RAM sorununu düşünmezsin.

Hocam keşke yapabilsem ama anakart desteklemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı