2 GB RAM ile Windows 10 kullanılır mı?

Win 10 yerine Win 7 veya win 8.1 daha iyi olur. Şu an son sürüm win 10 kullanıyorum boşta en az 1.6GB ram kullanıyor.

Benim kuracağım laptopdada Intel atom N270 var hocam. Bir de laptop farklı bir marka olduğu için doğru düzgün driverda bulamıyorum. En azından Windows 10 32 Bit kurup güncel kullanmak istiyorum.

Windows 10 kuracaksanız Max 1607 sürümü kullanabilirsiniz. Eski Intel atom işlemcilerde (N270, N450 falan) 1703 ve sonrasını tam anlamıyla desteklemiyor. Nasıl yani şöyle.
Yüklediniz diyelim çok fena kasma olacaktır. Grafik kartı sürücüsün kursanız bile kasma donma devam edecek. Arayüzde rahat bile dolaşamazsınız, o derece kasar. (denediğimden biliyorum) Windows 10 kuracaksanız LTSB 2015 kurun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim önerim Windows embedded 8.1 kurmanız. Öyle tahmin ediyorum ki çözünürlük 1024X600. embedded sürümde gereksiz mağaza uygulamaları falan da yok. İsterseniz 8.1 kurup mağaza uygulamalarını silebilirsiniz.
Sanırım grafik kartı GMA 945 bu netbook'un.
Buradan windows 10 ve 8.1 için grafik kartı sürücüsünü indirebilirsiniz.
4.5MB boyutunda olan 32 bit için, 7.0MB olan ise 64 bit için.

Dosya Ekleri

• 1678922541680.png
    1678922541680.png
    51,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Hocam onu ben de kontrol etmiştim 1 GB istiyor, fakat boşta kullanım 2 GB civarıydı ben kullanırken. Yetersiz gelebilir.

Hocam, Windows'a yüklenen programlar da etki ediyor zaten Windows'un kendisi kafasına göre program sürücü yüklemekde bir numara.

SSD bir süreliğine konus sahibini kurtarır ama dediğim gibi uzun vadede verimli olmayacaktır.

Eğer konu sahibinin oyun oynama gibi bir amacı yoksa Linux kullanması iyi olabilir ya da hafifletilmiş AtlasOS gibi Windows 10 versiyonlarını.

Windows 10 kuracaksanız Max 1607 sürümü kullanabilirsiniz. Eski Intel atom işlemcilerde (N270, N450 falan) 1703 ve sonrasını tam anlamıyla desteklemiyor. Nasıl yani şöyle.
Yüklediniz diyelim çok fena kasma olacaktır. Grafik kartı sürücüsün kursanız bile kasma donma devam edecek. Arayüzde rahat bile dolaşamazsınız, o derece kasar. (denediğimden biliyorum) Windows 10 kuracaksanız LTSB 2015 kurun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim önerim Windows embedded 8.1 kurmanız. Öyle tahmin ediyorum ki çözünürlük 1024X600. embedded sürümde gereksiz mağaza uygulamaları falan da yok. İsterseniz 8.1 kurup mağaza uygulamalarını silebilirsiniz.

Anladım hocam teşekkür ederim.

Hocam, Windows'a yüklenen programlar da etki ediyor zaten Windows'un kendisi kafasına göre program sürücü yüklemekde bir numara.

SSD bir süreliğine konus sahibini kurtarır ama dediğim gibi uzun vadede verimli olmayacaktır.

Eğer konu sahibinin oyun oynama gibi bir amacı yoksa Linux kullanması iyi olabilir ya da hafifletilmiş AtlasOS gibi Windows 10 versiyonlarını.

Hocam uzun vadede neden verimli olmuyor?

2 GB RAM + HDD + Windows 10 = Sinirden notebook parçalatacak bileşenler. SSD olursa biraz rahatlatır.

Anladım hocam teşekkür ederim.

Hocam uzun vadede neden verimli olmuyor?

Hocam, Windows güncelleme aldıkça sorun çıkartabilir zaten ilk kurulduğunda kendisi güncelleme yapacak bu güncelleme işi bitene kadar o bilgisayarı kullanmak işkence olacak.

Ama hocam teknoloji biraz da şans işi, kurup bir süre deneyin olmaz ise sizin kullanım amacınıza göre başka bir OS önerebiliriz.

2 GB RAM + HDD + Windows 10 = sinirden notebook parçalatacak bileşenler.

Ben 6 GB RAM ve HDD kullanıyorum arada HDD yüzünden sorun oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı