2 GB RAM ile Windows 7 64 Bit kullanılabilir mi?

MrMajeste

Hectopat
Arkadaşlar, PC'de 2 GB RAM var fakat bazen kendiliğinden 1.5 GB'a düşüyor. SystemRequimentsLab sitelerine baktığımda 2 GB RAM gözüküyor. Bazen PC'de de öyle gözüküyor, bazen 1.5'e düşüyor. GeForce Now ve bazı yazılımlar (Python vs.) 64 Bit istediği için formatlamak istiyorum. Mümkün müdür sizce?

Dostlar peki bu RAM'lerimin değerinin bazen 1.5 GB RAM gözükmesi bir sorun çıkarır mı?
Dostlar peki bu RAM'lerimin değerinin bazen 1.5 GB RAM gözükmesi bir sorun çıkarır mı?

Bir de bu neden oluşuyordur yani bu PC'yi bildim bileli 2 GB RAM'i vardı bazen 2 bazen 1.5GB gözüküyor ayrıca 64 Bit formatlarsam sistem kasar mı?

Son düzenleme:

Bir de bu neden oluşuyordur yani bu PC'yi bildim bileli 2 GB RAM'i vardı bazen 2 bazen 1.5GB gözüküyor ayrıca 64 Bit formatlarsam sistem kasar mı?

32 ve 64 Bit ile ilgili bir sıkıntı olacağını sanmam. RAM kullanımına gelirsek de 2 GB (1.5 kullanılabilir) diyorsa bunun sebebi paylaşımlı ekran kartları ya da sisteme ayrılan bellek boyutudur.

2 GB RAM ile 64 bit kullanabilirsin ama sistemin kötüyse 32 bit'e göre daha yavaş olabilir. Benim mesela şöyle bir bilgisayarım var:
Pentium Dual Core E6500
HD 4550
2 GB DDR3 RAM
HDD var SSD yok

Bu bilgisayarda 64 bit de pek ala kullanılıyor ama 32 bit'e oranla ufak bir yavaşlığı var o da çok önemli mi değil bence.
1.5 GB RAM gözükmesini ise tam bilmiyorum ama 32 ya da 64 bit ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Ekran kartına felan ayrılmış olabilir.

32 ve 64 Bit ile ilgili bir sıkıntı olacağını sanmam. RAM kullanımına gelirsek de 2 GB (1.5 kullanılabilir) diyorsa bunun sebebi paylaşımlı ekran kartları ya da sisteme ayrılan bellek boyutudur.

2 GB RAM ile 64 Bit kullanabilirsin ama sistemin kötüyse 32 Bit'e göre daha yavaş olabilir. Benim mesela şöyle bir bilgisayarım var:
Pentium Dual Core E6500.
HD 4550.
2 GB DDR3 RAM.
HDD var SSD yok.

Bu bilgisayarda 64 Bit'de pek ala kullanılıyor ama 32 Bit'e oranla ufak bir yavaşlığı var o da çok önemli mi değil bence.
1.5 GB RAM gözükmesini ise tam bilmiyorum ama 32'ya da 64 Bit ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Ekran kartına falan ayrılmış olabilir.

Sağ olun dostlar dün bir deneme yaptım da Visual ve Google'i aynı anda kullanınca fiziksel bellek %76'lara çıktı bu da beni biraz şüphelendirdi doğrusu bir RAM takviyesi yapılmalı gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı