2 GB RAM laptopa Windows 10 Build 1511 kurulur mu?

kullanilmiyorr

Hectopat
Ben Windows'un görünüşüne çok önem veren birisiyim ve şu an 8.1 kullanmaktayım. Fakat görünüşünü beğenmediğim için Windows 10'un eski sürümlerinden birine geçmek istedim ama sizce mantıklı mı? Sistemimden dolayı oyun oynamıyorum zaten, Discord ve Chrome kullanıyorum sadece. Bana yeterli olur mu? Laptop 6 yıllık ve SSD'si yok. 8.1 görünüş olarak çok kötü ve emoji desteği vs. bile yok. Aşırı bir performans kaybım olur mu yoksa şu ankiyle neredeyse aynı mı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Windows'un görünüşüne çok önem veren birisiyim ve şu an 8.1 kullanmaktayım. Fakat görünüşünü beğenmediğim için Windows 10'un eski sürümlerinden birine geçmek istedim ama sizce mantıklı mı? Sistemimden dolayı oyun oynamıyorum zaten, Discord ve Chrome kullanıyorum sadece. Bana yeterli olur mu? Laptop 6 yıllık ve SSD'si yok. 8.1 görünüş olarak çok kötü ve emoji desteği vs. bile yok. Aşırı bir performans kaybım olur mu yoksa şu ankiyle neredeyse aynı mı olur?

1511 çok stabil dene derim ama ilk HDD 120GB üstüyse çok rahat kaldırır 80GB falansa normal hızda kullanırsın.

Windows 10 LTSB 1607 sürümüne geç derim 2 aydır kullanıyorum gereksiz uygulamalar yok saçma sapan hatalar yok RAM kullanımı da gayet güzel.

HDD + 2 GB RAM ile Windows 10'a geçer iseniz, bilgisayarınız aşırı yavaş bir şekilde çalışır. Windows 10'un zaten kendisi minimum 1 GB RAM tüketiyor ve üstüne bir de SSD yok.

Windows 8.1'de kalın veya hafif bir Linux dağıtımına geçin. Windows 8.1'in temasını ben beğeniyorum ama herkesin zevki de aynı değil.

Windows 10 LTSB veya direkt düz 1511 sürümü stabilse geçeceğim, laptopu ilk aldığımda da 1511 kurulu gelmişti, çok da yavaş değildi, emojiler gibi sıkıntılar olur mu? 1511 ile son sürümü arasındaki önemli farklar nelerdir?

Emojiler gibi sıkıntılar olur mu?

Dark mode yok ama regedit ile yapılabiliyor emoji ekleyemiyorsunuz ve ayarlar açılırkenki çark ekranı vb. çıkmıyor gereksiz şeyler yok.
Windows 10 LTSB veya direkt düz 1511 sürümü stabilse geçeceğim, laptopu ilk aldığımda da 1511 kurulu gelmişti, çok da yavaş değildi, emojiler gibi sıkıntılar olur mu? 1511 ile son sürümü arasındaki önemli farklar nelerdir?

Eğer geçersen ben senin için pcni internetini falan hızlandırırım çok şüphelenme.

Sırf görünüm içinse ben size Windows 10'a geçmeden yardımcı olurum, ister misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı