2 GB RAM Takılınca İntel HD Graphics MB Artar mı?

keremcan08

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar konu başlığında sorduğum gibi masaüstü bilgisayarıma 2 GB RAM taktırırsam İntel HD Graphics'in MB'si artar mı? (Yeni bir ekran kartı almadan önce 2 GB RAM taktırmayı düşünüyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar konu başlığında sorduğum gibi masaüstü bilgisayarıma 2 GB RAM taktırırsam İntel HD Graphics'in MB'si artar mı? (Yeni bir ekran kartı almadan önce 2 GB RAM taktırmayı düşünüyorum.)
Oyunu ekran kartı belleği açmaz. İçerisindeki mimarisi oynatır. İntelin işlemci içerisine koyduğu GPU lar günlük kullanım için.

Dahili ekran kartları sistem belleği kullandığı için ne kadar yüksek RAM kullanırsanız o kadar iyi. BIOS ayarlarından GPU belleğini arttırabilirsiniz. 512 MB idealdir, fazlasına gerek yok. Ama bence en fazla 1 GB ayrılmasında sorun yok. APU sistem olursa 1 GB faydası var ama İntel de 512 MB fazlasının faydasını görmedim.

Dahili ekran kartları sistem belleği kullandığı için ne kadar yüksek RAM kullanırsanız o kadar iyi. BIOS ayarlarından GPU belleğini arttırabilirsiniz. 512 MB idealdir, fazlasına gerek yok. Ama bence en fazla 1 GB ayrılmasında sorun yok. APU sistem olursa 1 GB faydası var ama İntel de 512 MB fazlasının faydasını görmedim.
hocam HD 630 GTA 5 de neredeyse 1 GB harcıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı