2 GB RAM'li sistemde Windows 7 Ultimate kasıyor

Yapacağın ilk işlem Bilgisayara sağ tıklayıp özellikler demek. Ardından açılan pencerede sol tarafta gelişmiş sistem ayarları var onu açtığında ilk yerde performans kısmından ayarları aç. Sonra en iyi performans için ayarlayı seç pencere kenarları ve görünüm hoşuna gitmezse pencere ve düğmelerde görsel stil kullan açık kalsın. Sonra başlatta çalıştır yazıp aç ya da windows tuşu ile r tuşuna aynı anda bas o da çalıştırı açıyor. (windows tuşu sol ctrl'nin sağındaki tuş) çalıştıra msconfig yaz. Sistem yapılandırılması açılacak üstten başlatma kısmına gel ve açılmasını istemediğin tüm programları kapat örneğinb bende spotify discord gog galaxy steam açılıyordu kapattım hepsini. uygula dediğinde sistemi yeniden başlatmanı isteyecek yeniden başlat. Yerel disk c ya da d kısımlarında biraz boşluk bırakmanı öneririm depolamadaki yetersiz alan da donmalara sebep oluyor. Şimdilik aklıma gelenler bu kadar yine aklıma geldikçe eklemeler yaparım bunların faydalı olacağını düşünüyorum.

Yapacağın ilk işlem bilgisayara sağ tıklayıp özellikler demek. Ardından açılan pencerede sol tarafta gelişmiş sistem ayarları var onu açtığında ilk yerde performans kısmından ayarları aç. Sonra en iyi performans için ayarlayı seç pencere kenarları ve görünüm hoşuna gitmezse pencere ve düğmelerde görsel stil kullan açık kalsın. Sonra başlatta çalıştır yazıp aç ya da Windows tuşu ile r tuşuna aynı anda bas o da çalıştırı açıyor. (windows tuşu sol CTRL'nin sağındaki tuş) çalıştıra MSConfig yaz. Sistem yapılandırılması açılacak üstten başlatma kısmına gel ve açılmasını istemediğin tüm programları kapat örneğinb bende Spotify Discord GOG Galaxy Steam açılıyordu kapattım hepsini. Uygula dediğinde sistemi yeniden başlatmanı isteyecek yeniden başlat. Yerel disk C ya da D kısımlarında biraz boşluk bırakmanı öneririm depolamadaki yetersiz alan da donmalara sebep oluyor. Şimdilik aklıma gelenler bu kadar yine aklıma geldikçe eklemeler yaparım bunların faydalı olacağını düşünüyorum.

Depolama da 415 GB boş alan var.
Evet gayet yeterli olacaktır merak etmeyin. En düşük gereksinimli işletim sistemlerinden birisi budur.

Teşekkürler

Hocam Home Premium da kurabilirsiniz Aero sevdalısıysanız. Ama fark etmez diyorsanız Home Basic kurabilirsiniz.

Yazıldığı gibi Windows 7 Home Basic geçebilirsin. Veya bu konuya da bakabilirsin:

Yeni konular

Geri
Yukarı