2 GB RAM'li sisteme Windows 10 yüklenir mi?

2 GB RAM'li bilgisayara Windows 10 kurmak ne kadar mantıklı?
İlk başta ben de tereddütteydim. 2 GB Ram'e sahip Windows 7 Starter bilgisayarın vardı. İşlemcisi Pentium E200'dü yanlış hatırlamıyorsam.

HDD'yi fazla sarstım ve bozuldu. Garantisi de bittiğinden bakkal tipi bir bilgisayarcıya götürdüm. Adam gitmiş Windows 7 Home Premium kurmuş. Deli olmuştum. Zaten 2 Gb Ram var, bu bilgisayar Aero özelliğini nasıl kaldırsın? Sürekli donup kalıyordu. Allah'tan OEM lisanslı kurmuş, ilk defa bir bakkaldan beklemediğim şekilde.

[emoji1] Windows 10'un ücretsiz yayınlandığı gün( sanırım 28 Haziran idi) sabah 8'de uyanıp hemen 2 Gb Ram'li bilgisayarıma Windows 10'u kurdum. 2010'da aldığım bilgisayar sürücüleri dahil sorun çıkarmadan çalıştı, hem de daha stabil. 32 bit kurdum zaten, tavsiyem 32 bit kurman.

Ardından 4 Gb Ram'li bilgisayarimi da Windows 8.1'den Windows 10 64 bit'e güncelledim. O zaten uçtu gitti.[emoji1]

Kesinlikle Windows 10 kur, tecrübeli birisi olarak öneriyorum. Pişman olmazsın. İyi forumlar!

Elbette. Benimde 2gb ram'im var 3 gün önce Windows 10 kurdum. Bilgisayarım şu an son derece hızlı çalışıyor. 32 bit olsun yeter. Windows 7 den daha hızlı.

Öyle bir geçer ki zaman şu anda aynı ayrıntıyı ben yaşıyorum Windows 7 mi yoksa Windows 10 mu?

64 Bit için 2 GB RAM'e ihtiyaç duyuyor Windows 10, kurulabilir. Ya da sistem eski ise @poyraz_42 arkadaşımızın dediği gibi Ubuntu kurulması daha iyi olur. :)
Ubuntu ne oluyor, biraz daha açıklar mısınız? Bende 2 GB RAM 1.33 kullanılabilir, Windows 7 var. Başkasını çalıştıramadım, 8.1 kurdum. Web sayfası, özellikle Chrome yarım saatte açılıyor.

Ubuntu ne oluyor, biraz daha açıklar mısınız? Bende 2 GB RAM 1.33 kullanılabilir, Windows 7 var. Başkasını çalıştıramadım, 8.1 kurdum. Web sayfası, özellikle Chrome yarım saatte açılıyor.
Linux işletim sistemlerinin en popüler olan dağıtımlarından biri. Düşük sistemlerde hayat kurtarıcı olabiliyor.

Geri
Yukarı