2 Günde Termal Macun Bozulur Mu?

ismail42060

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Ben iki gün önce sıvı soğutucunun macununu değiştirdim, değiştirdiğim gün boşta 28-32 derece yük de de 50-60 derece oluyordu şimdi boşta 40-42 derece yük de 70-80 derece macun olarak XIGMATEK POWERFUL kullanıyorum Vatan Bilgisayar'dan alıyorum şimdiye kadar 3-4 kere aldım 8-12 kere macun değiştirdim bu yüzden 1,5 yılda dün sorun yoktu şimdi yine oldu sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.5 yılda 12 kere macun değişimi ne? 1 kere düzgünce sürülen macun, hiç abartmıyorum 2-3 sene bile gider macun kalitesine göre değişkenlik göstererek.

İşlemcin ne? Soğutucun ne? Bunları söylemeden macuna bağlamışsın olayı. Fazla sürdüysen de macundan verim alamazsın.

1.5 yılda 12 kere macun değişimi ne? 1 kere düzgünce sürülen macun, hiç abartmıyorum 2-3 sene bile gider macun kalitesine göre değişkenlik göstererek.

İşlemcin ne? Soğutucun ne? Bunları söylemeden macuna bağlamışsın olayı. Fazla sürdüysen de macundan verim alamazsın.
İ5 6600k h100i v2 sürekli bozulunca söküp söküp değiştirdim macunu sürdük den 1 hafta sonra gene bozuluyor çok sürdüm, az sürdüm, yaydım, yamadan yaptım her şekilde denedim her söktüğümde macun düzgün sürülü şekilde çıkıyor. 12 kere olmadı 8 rahat var düzenleyen modaratör'ün gözünden kaçtı herhalde 8-12 yazmıştım.

Bu kadar kısa sürede bozulacağını sanmam.Tabii ki önce bozulacak bir etmene maruz kalmadıysa.
işlemcinin üstüne gelen soğutucu kısmı sağlam takıyorsun değil mi?Tam oturmama durumu olmasın ?

Benim arkadaşım'da intel stok fanın'da sürülen termal macunla kullanıyor. 3 seneden beri ısınma sorunu yok.

Şuan düzeldi boşta 28-30 yükte 42-50 bende bunu anlamıyorum bir gün düzgün bir gün bozuk çıldıracağım artık her oyuna girdiğimde Msi Afterburner'ı açıp köşede değerlere bakıyorum 2. ekranda Corsair Link açık bir sorun olduğunda görüyorum bunun çözümü nedir sizce. Vidalar sıkılı montaj düzgün pompa sürekli 3000 RPM de.
Şuan düzeldi boşta 28-30 yükte 42-50 bende bunu anlamıyorum bir gün düzgün bir gün bozuk çıldıracağım artık her oyuna girdiğimde Msi Afterburner'ı açıp köşede değerlere bakıyorum 2. ekranda Corsair Link açık bir sorun olduğunda görüyorum bunun çözümü nedir sizce. Vidalar sıkılı montaj düzgün pompa sürekli 3000 RPM de.
Şimdi gene test yaptım boşta 34-36 yük de 62-70 1 günde ne değişe bilir iki bu kadar yaptığı testler 15 dakikalık.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı