2 gündür büyük tuvalete gidememek

2 gün için böyle bir konuyu açmanız gerçekten ilginç. "Kabız" sorunu olan insanlar yeri geliyor 1 hafta yapmıyor. Kimi insanlar da psikolojik nedenlerle günlerce yapmıyor(örneğin kendi ev dışında yapamayanlar). Buraya sormanızı gerektirecek bir durum yok. Konu pek mühim değil, öncelikle aile hekimine görün. Direkt hastaneye gitmeye gerek yok.

Dönem dönem bizzat aynı durumu yaşarım ve bütün koca karı tarifleri ne bileyim halk arası önerilenler işe yaramaz bende. Senin ilacın bende bana dua edeceksin dostum. İlk önce bugün 3 lt su içeceksin hiç şaşmaz ikinci olarak hemen bir Hindistan cevizi al ve yarısını ye suyunu içme cevizin yağı ve prebiyotik etkisi sana ilaç olacak üçüncü olarak tereyağlı 1 tabak pirinç pilavı ya da yeşil mercimekli asker pilavı. Geçmiş olsun en kötü işe yaramaz ise etiketle beni bir tane daha önerim var ama zor durumlar için.

Anlık çözüm olarak lavman en mantıklısı bence.

İstanbul'daysanız ve kaşınıyorsanız size Phospho-soda vereyim, 45 ml içiyorsunuz. 1 ay boyunca böbrekler arkaya çalışıyor resmen.

Ciddi bir şey de olabilir. Gaita testi istenebilir. Sizin yerinizde olsam aile hekimine giderdim.

Anlık çözüm olarak lavman en mantıklısı bence.

İstanbul'daysanız ve kaşınıyorsanız size phospho-soda vereyim, 45 ML içiyorsunuz. 1 ay boyunca böbrekler arkaya çalışıyor resmen.

Ciddi bir şey de olabilir. Gaita testi istenebilir. Sizin yerinizde olsam aile hekimine giderdim.

Sağlıkta kabız durumunun kötü huylu sayılabilmesi için danışanın en az 5-7 gün büyük abdestini yapamıyor olması lazım. Gaita testi ancak bu gibi bir endikasyonda hastaya öneriliyor. Arkadaş bağırsak tembelliği yaşıyor bence dediğimi yapıp çare olmaz ise lavman öneririz. Amerikan usulü saf sulu lavmanlar var fiyatı tuzlu ama on numara iş yapıyor krem lavmanlar çocuklar için.

Sana bir soru başkasının evine gittin mi hiç?
Yok. Keyfine göre oluyor.
Sağlıkta kabız durumunun kötü huylu sayılabilmesi için danışanın en az 5-7 gün büyük abdestini yapamıyor olması lazım. Gaita testi ancak bu gibi bir endikasyonda hastaya öneriliyor. Arkadaş bağırsak tembelliği yaşıyor bence dediğimi yapıp çare olmaz ise lavman öneririz. Amerikan usulü saf sulu lavmanlar var fiyatı tuzlu ama on numara iş yapıyor krem lavmanlar çocuklar için.
Eyvallah teşekkürler.

3 Gün bir an içinde bomba gibi patlayarak evin tuvaletini koku+ pislik ile atom bombası yemiş hale sokacaksanız(!)

Hocam doktora gidin kabızsınız büyük ihtimal.

Geneli beslenme ile alakalı bir sorundur bu kabızlık. Sindirimi rahatlatacak gıda tüketmelisiniz. Evet zeytinyağı mantıklı fakat çare değil. En iyi yöntem kefir ve kuru (siyah olandan) kayısı beraber tüketmeniz. İlaç olarak Duphalac kullandım fakat çok ileri düzey olmalısınız ve doktor yazmalı.

Geri
Yukarı