Steam 2 hafta önce 50 TL olan Outlast 2 şu anda 280 TL

2 dolara onlar satıyor 2 hafta önce 2 dolara satmak onların enayiliği. Ben gelip de adamlara sizi silahla vururum 2 dolara koyun demedim onlar koymuş. 2 dolara sattıkları oyununa da bu kadar büyük bir zam yapmaları fırsatçılıktır. Ama 2 dolarlık oyunu alacak kişi de benim ve bunda fırsatçılık diyebilecek de benim. Sırf kendinizi haklı çıkarmak için saçma konuşmuşsunuz.

Onlarda sen 2 dolara al diye 50TL'den koymadı zaten adamlar yeterince sabretti. Oyun 2017 de çıkmış ve dolar o zamanlar yaklaşık 3, 5TL idi o zaman bile bize özel fiyatlandırma yapılmış 110TL gibi bir fiyata koyulabilirdi fakat 50TL'ye koyulmuş ve günümüze kadar o kadar ekonomik soruna rağmen hiçbir şey yapılmamış. Yaptığınız şey nankörlükten başka bir şey değildir akıl ve mantığa aykırı sözler kullanıyorsunuz.

Adamlar sen al diye ucuza tuttu tutabildiği kadar sen ise bu enayiler zaten ucuza satıyor ben bekleyeyim dersen firma en son kâr marcı azalsa bile zam yapmak zorunda kalır

İndirimsiz oyun alınmaz. Git indirim bekle oyun yüzde 85 indirim görüyor. 42 TL'ye düşecek o zaman alırsın. Ya da Epic Games'te indirim bekle 9 TL'ye düşecek oradan alırsın. Firma fırsatçı diye de ağlama indirimsiz oyun almaya çalışırsan kazıklanırsın tabi.

Onlarda sen 2 dolara al diye 50TL'den koymadı zaten adamlar yeterince sabretti. Oyun 2017 de çıkmış ve dolar o zamanlar yaklaşık 3, 5TL idi o zaman bile bize özel fiyatlandırma yapılmış 110TL gibi bir fiyata koyulabilirdi fakat 50TL'ye koyulmuş ve günümüze kadar o kadar ekonomik soruna rağmen hiçbir şey yapılmamış. Yaptığınız şey nankörlükten başka bir şey değildir akıl ve mantığa aykırı sözler kullanıyorsunuz.
Hadi arttırdılar ama bunu direkt olarak 280 yapmaları gerekmiyordu. Aniden 280 yapmak mantıklı mı? Bende 29 TL'lik The Forest mantığına dayalı bir oyun yapıp "ah fazlasıyla sabrettik biz bunu 500 TL yapalım" demek sizce ne kadar mantıklı? Rakamları kafamdan uydurdum.

İndirimsiz oyun alınmaz. Git indirim bekle oyun yüzde 85 indirim görüyor. 42 TL'ye düşecek o zaman alırsın. Ya da Epic Games'te indirim bekle 9 TL'ye düşecek oradan alırsın. Firma fırsatçı diye de ağlama indirimsiz oyun almaya çalışırsan kazıklanırsın tabi.
Siz 200 TL'ye bulduğunuz bir oyunun 1 2 hafta sonra baktığınızda tam alacakken 500 olduğunu görseniz aynı tepkiyi göstermez misiniz? Ben cevap vereyim gösterirsiniz. Burada saçma sapan laflar etmeyin böyle bir şeyi kimse kabul etmez. Kimsenin fikirli umrumda değil ben soracağımı sordum sorunumu da belirttim. Niye size bir şey kanıtlamaya çalışıyorsam 😄

Hadi arttırdılar ama bunu direkt olarak 280 yapmaları gerekmiyordu. Aniden 280 yapmak mantıklı mı? Bende 29 TL'lik The Forest mantığına dayalı bir oyun yapıp "ah fazlasıyla sabrettik biz bunu 500 TL yapalım" demek sizce ne kadar mantıklı? Rakamları kafamdan uydurdum.

Gayet mantıklı şu anki ekonomik durumumuz göze alındığında. Dolar kaç günde bu duruma geldi onda bir sıkıntı yokta 6 yıl sonra bir oyunun fiyatı ekonomik bazda tekrardan 10-15 dolara yakın bir fiyata (ki yine özel fiyatlandırma yabancı ülkelere göre yarı fiyata alıyoruz) sabitlemelerinde mi sıkıntı var?

Gayet mantıklı şu anki ekonomik durumumuz göze alındığında. Dolar kaç günde bu duruma geldi onda bir sıkıntı yokta 6 yıl sonra bir oyunun fiyatı ekonomik bazda tekrardan 10-15 dolara yakın bir fiyata (ki yine özel fiyatlandırma yabancı ülkelere göre yarı fiyata alıyoruz) sabitlemelerinde mi sıkıntı var?
Evet var. Ama konumuz bu değil, konuya geri döner misiniz lütfen? Konuyu tam okumanızı bekliyorum. Bir soru sordum.

Evet var. Ama konumuz bu değil, konuya geri döner misiniz lütfen? Konuyu tam okumanızı bekliyorum. Bir soru sordum.

Steam fiyatlandırmalar konusunda şirketleri serbest bırakıyor diye biliyorum çıkardığınız oyunu istediğiniz fiyata koyabilirsiniz. Yani Steam'den bağımsız olacağı için Steam'in yardımcı olacağını sanmıyorum fakat isterseniz deneyebilirsiniz böyle bir sebepten Steam'den engellenmezsiniz sonuçta. Konuyu dilencilik/fırsatçılıkla bağdaştırıp bu noktaya getiren sizdiniz.

Hocam yine yanlış açıdan bakıyorsunuz olaya. Steamdb'ye girip alacağınız oyunun ismini aratırsanız özellikle Türkiye ve Arjantin'de çok çok ucuz fiyatlara satıldığını görebilirsiniz. Outlast'ın 20 dolar fiyatlandırması var. Buna rağmen 9 dolara sabitlemişler. Yine ucuz yani. Tepki vermeniz gereken nokta yapımcı ya da Steam değil. Ülkenin para biriminin değersizleşmesini sağlayan kişi veya kişiler.

Geri
Yukarı