2 haftalık uygunsuz üslüp cezası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Arachnichimp

Femtopat
Ya uyarımız hakkında şikayette bulunmak için yeni bir hesap açmamıza izin verilsin, ya da cezalı üyeler grubuna rapor yetkisi verilsin. 1 günlük vermesi gereken cezayı 1 ay veren moderatör yüzünden 1 ay beklemek istemiyorum. Ya buna itiraz etmek için yeni hesap açmam lazım, ya da 1 ay suçsuz yere bekleyip sonrasında konu açmam. İlk uyarı 1 saat olmuyor mu yahu? İlk uyarı 1 hafta veya 1 ay attıklarında neden ben beklemek zorunda kalıyorum? Mesaj yazmamamızı istiyorsanız neden forum kurdunuz? Hani cezalar sadece aynı hatanın tekrarlanmasını önlemek içindi? Hiç mesaj yazmazsa hata da yapmaz, o yüzden komple mesaj yetkisini alıyoruz gibi bir savunma da komik olur.

Moderatörler gerçekten denetlenmeli. Konulara kilit vurup uygunsuzluğu +18'i geçen mesajlar atamamalılar. Ben burada millete yardımcı olmak ve milletten yardım almak için varım. Tamam cezayı haklı yere attınız, biz bilmediğimiz için haksız gibi geldi. Neden bu kadar sert bir üslup kullanıyorsunuz?

Kes sesini yoksa ben keserim! Beğenmiyorsan çıkış tuşu aha orada!

Sanki 48 ay taahhüt imzalamışım da Türk Telekom müşteri hizmetleriyle konuşuyorum. Bu nasıl bir tavırdır yahu? 10'da birini biz yapsak "üslubunuza dikkat edin sayın abonemiz" diyip uyarı verirsiniz. Kendinize gelince neredeyse küfür edeceksiniz ama ortada uyarı vesaire bulunmuyor.

Forumu uzun süredir uzaktan izliyorum ve şunu söyleyebilirim ki moderatörler denetlenmiyor gibi görünüyor.

Biri bozuk yama linki atıp konu kilitliyor, biri geçen yılki mesajlarını en iyi cevap seçiyor, biri konu kilitlemeyi maharet sanıyor...

Moderatörler denetlense böyle şeyler yaşanabilir mi? Tabii ki hayır.
Söylentilere göre Mikail Fidan moderatörleri denetliyormuş. Mikail Fidan tek başına bunca adamı nasıl denetleyebilir? Hiçbir işi olmasa bile yetişemez.

Mesela geçenlerde @Chloe Price ve @Motionless IN White adlı arkadaşlarımız @Finisterre adlı arkadaşımızı bozuk yama linki paylaşması ve ardından konuyu kilitlemesi sebebiyle raporladılar.

Birine gelen cevap resmen sinirle yazılmış gibiydi ve "Raporunuz reddedildi" ibaresi taşıyordu, diğerine gelen cevap ise yumuşak bir dille yazılmıştı ve "Raporunuz çözümlendi" ibaresi taşıyordu.

Motionless IN White'a gelen bildirim;

Maalesef raporunuz reddedildi. "Attığım link bozuk falan değil, yamayı barındıran sitenin saçma sapan kayıt sistemi yüzünden."

Chloe Price'a gelen bildirim;
Raporunuz çözümlendi. "Linkin hatalı olduğunu fark edip düzenledik, konuları tek bir moderatör kilitlemiyor. Ortak karar alıyoruz."

Sonrasında ise Motionless IN White'a ceza verilmezken, Chloe Price'a 2 haftalık uygunsuz üslup cezası verildi. Cezası hala daha sürüyor. İlk uygunsuz üslup cezası 1 saat veya 1 gün olur diye biliyorum. Neden 2 hafta verildiği hakkında sorulan soruya moderatör tarafından "inisiyatif" cevabı verildi.

@Perceival adlı arkadaşımız mizah amaçlı bir video paylaşmıştı. Başlığında küfür geçiyordu. Hiçbir üyeye hakaret içermeyen bir videoydu. Yine de Perceival kendi mesajını raporlayıp "Başlıktaki küfür sorun teşkil ediyorsa kaldırabilirsiniz" demişti.

Okuyan moderatör ise içeriği sürprizbozan içine almak yerine sildi.
Ceza verilecekse küfür nedeniyle verilmeliydi ama nedense uygunsuz üslup adı altında 1 hafta ceza verildi.

Perceival'ın ilk uygunsuz üslup cezasıydı, ve zannımca haksızdı, ama nedense 1 haftalık uyarı verildi.

Sebebini sorsak inisiyatif derler diye düşünüyorum.

İnisiyatife güvenerek çok ağır cezalar veriliyor. İnisiyatifin kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konudaki link bozuk değildi, sadece Sosyal'e direkt yükleme linki paylaşıldığı için sıkıntı çıktı. Sonrasında MediaFire'a yükledik, düzelttik. Bu konu hakkında özür diledim, tekrar özür dileyeyim.

Screenshot 2020-11-03 184720.png

Konuyu 'korsan' olduğu için kilitledik, amaç kullanıcının aynı konu üzerinden korsan için destek almasını engellemekti. Burada bir sıkıntı göremedim.

@317678 sizsiniz sanırım.

Daha önce de 1 ay uygunsuz üslup cezası almıştınız. Rapor sisteminde kibar olmayı öğrenmelisiniz. "Lan, çakal" gibi ifadeler kullanıyorsunuz, uyarılara kulak asmadığınızdan dolayı 1 ay uyarı aldınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı