2 kat yukarıya Wi-Fi çektirme

janexboy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 kat yukarımıza internet çektirmem lazım. Büyük bir hatır gönül meselesi. Bir 15 günlüğüne ya da bir aylığına herhangi önerebileceğiniz bir cihaz var mı? İnternetin adını görüyor ama bağlantı kurulamıyor, bunu sağlayacağımız güçlü bir cihaz var mı? İnternet hızı 16 Mbps. Herhangi bir cihaz öneriniz varsa link atabilir misiniz?

Arkadaşlar 2 kat yukarımıza internet çektirmem lazım. Büyük bir hatır gönül meselesi. Bir 15 günlüğüne ya da bir aylığına herhangi önerebileceğiniz bir cihaz var mı? İnternetin adını görüyor ama bağlantı kurulamıyor, bunu sağlayacağımız güçlü bir cihaz var mı? İnternet hızı 16 Mbps. Herhangi bir cihaz öneriniz varsa link atabilir misiniz?
Farklı bir kablosuz modem varsa köprüleyebilirsiniz hocam.

Herhangi bir Wi-Fi router cihazı 1. kata yerleştirip, çekim gücünü 2. kata ulaştırabilirsiniz. Eğer ping veya hız düşüşü olmamasını istiyorsanız, Ethernet router destekli modem alıp 2. kata kablo çekebilirsiniz.

2 kat yukarıya kablosuz access point ile düzgün veri aktarmanız çok güç. Takarsınız görür ama sık sık bağlantı kopar. Ben açık alanda (bildiğiniz tarlada) 20 metrede verim alamadım. Ki cihaz sağlam bi cihazdı. En temizi yukarıya geçici dışardan veya havalandırma boşluğundan falan kablo salıp o kablonun ucuna access point ile o eve internet vermeniz olacaktır.

Ayrıca alırken desteklediği "Bağlı Cihaz Sayısı"na dikkat etmelisiniz. Telefonlar, tabletler, pcler, tvler falan bağlanınca ister istemez internette kopmalar yaşanabilir.

Son düzenleme:
Pencereden CAT 6 kablo sallandır. O kata da bir adet router koy.
100-120 liraya Xiaomi router var. Işini görür.
Senin modemden giden CAT6 kabloyu onların Xiaomi routera bağla. Uygulamadan anında kurup kullansinlar.

Pencereden CAT 6 kablo sallandır. O kata da bir adet router koy.
100-120 liraya Xiaomi router var. Işini görür.
Senin modemden giden CAT6 kabloyu onların Xiaomi routera bağla. Uygulamadan anında kurup kullansinlar.
Dostum Xiaomi'nin kablolu routerlarının 100-120 lira arasında olanı bu arkadaşın işini görmez.

Senin bahsettiğin ürün bu;
Xiaomi Mi 4C 300Mbps Kablolu Router -- Bu ürün 10 metreye kadar sinyal yayını yapabiliyor o da açık alanda. Bir evde duvarların da olduğunu düşünürsek pek verimli bir ürün olmayacaktır arkadaş için.

Arkadaşın işini ancak böyle birşey görür ;
Xiaomi Mi 4A AC1200 Kablolu Router

Dostum Xiaomi'nin kablolu routerlarının 100-120 lira arasında olanı bu arkadaşın işini görmez.

Senin bahsettiğin ürün bu;
Xiaomi Mi 4C 300Mbps Kablolu Router -- bu ürün 10 metreye kadar sinyal yayını yapabiliyor o da açık alanda. Bir evde duvarların da olduğunu düşünürsek pek verimli bir ürün olmayacaktır arkadaş için.

Arkadaşın işini ancak böyle bir şey görür;
Xiaomi Mi 4A AC1200 Kablolu Router

Ben de aynı urunden bahsediyorum ama gigabit versiyonu daha pahalı.
16 megabit internet için çöpe atılacak paradan başka bir şey değil. 100megabit versiyonunu 120 liraya aldım.

Ben de aynı urunden bahsediyorum ama gigabit versiyonu daha pahalı.
16 megabit internet için çöpe atılacak paradan başka bir şey değil. 100megabit versiyonunu 120 liraya aldım.

Şurada anlatmak istediğimi anladınız mı?
Bu ürün 10 metreye kadar sinyal yayını yapabiliyor o da açık alanda. Bir evde duvarların da olduğunu düşünürsek pek verimli bir ürün olmayacaktır

Hani anladıysanız bu ürünü arkadaşa körü körüne tavsiye etmezsiniz..

Ayrıca modeme verilmiş para hiçbir zaman çöpe atılmış para değildir. Linkini attığım 220 liralık ürün kullanıcıyı uzun yıllar götürecek bir cihazdır. Bugün komşusunda kullanır, yarın kendi evinde kullanır. İşine yaramıyorsa değerinden çok kaybetmeden hatta durum ne gösterir bilemem ama aldığı değerin üzerinde bile satabilir. Gigabit destekli modemler asla değer kaybetmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı