2 Mbit Upload ile Twitch ve YouTube yayını

2 MBps ile yayın yapmanız çok zor.

Hatta VDSL altyapısıyla yayın yapmanız zor, zira inanılmaz Ping Spike yaşarsınız.

Fiber kullanırsanız işler değişir tabii.

Hangi oyunları oynamayı düşünüyorsunuz?

Hocam PUBG, LoL, Fortnite, CS:GO falan ama ileride kazanmaya başlayınca farklı oyunları da ekleyebilirim araya. ADSL ve VDSL farkı nedir?
2 MBps ile yayın yapmanız çok zor.

Hatta VDSL altyapısıyla yayın yapmanız zor, zira inanılmaz Ping Spike yaşarsınız.

Fiber kullanırsanız işler değişir tabii.

Hangi oyunları oynamayı düşünüyorsunuz?
Valla hocam şöyle söyleyeyim, babamla konuştum 0'dan sağlam bir kasa alıp yayına başlamak istiyorum. Uploadın önemli olduğunu da öğrendim. Bana rahat 480 veya 720 p donmasız, kaymasız kaymak gibi kayan bir net ve ekipman lazım. 7-8 K'ya PC'yi toplayıp internetimi ayarlayıp yayınıma başlamak istiyorum. Bana ona göre açıklı detaylıca zahmet olmazsa şu anki upload TTNET'in sitesinde 0.7 başka sitelerde 2.0 küsurat gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Upload yetersiz kalacaktır. Ben de denedim sağlıklı sonuç alamadım maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
720p 400-500 Bitrate ile sorun olacağını düşünmüyorum.
3MB Upload ile 700-800 Bitrate sorunsuz yayın açıyorum.

2 MBps VDSL altyapısı ile 1600 bitrate'e kadar sorunsuz yayın yaparsınız. 7-8bin liralık bilgisayar da gerekmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı