2. monitör olmamasına rağmen algılıyor

Cihangir ceyhan

Hectopat
RAM
12 GB
SSD veya HDD modeli
120 SSD
Ekran kartı
GTX550Tİ
Anakart
760GM-P23
İşlemci
FX8300 8 çekirdek 3.30 GHZ 16 MB ÖNBELLEK
Sistemimde garip bir sorun var. 2. monitör olmamasına rağmen 2. monitör var gibi algılıyor ekran kartı arızalımı acaba diye ekran kartı aldım hala çözülmedi. Yardımlarınız bekliyorum.

Ekran Alıntısı.JPG

Sistemimde garip bir sorun var. 2. monitör olmamasına rağmen 2. monitör var gibi algılıyor ekran kartı arızalımı acaba diye ekran kartı aldım hala çözülmedi. Yardımlarınız bekliyorum.

Eki Görüntüle 1961930
Ekran kartının eski sahibi 2 ekran kullanmış olabilir ama sorun o değil, EDID ayarını aktif etmiş gibi görünüyor ekran kartını sıfırlayabilir misin? Ekran kartı uygulamasından yapabilirsin. EDID şudur ki ; ekran kartının belli bir çözünürlüğe okutulması veya sürekli o çözünürlüğü vermeye zorlanmasıdır sorun yaratıcak bişey değil içeriden silmeyi deneyebilirsin. Bazen profesyonel sistemlerde cihazlar çözünürlükleri görmediği zaman ekran kartından veyahut EDID cihazından çözünürlükler FORCE ettirilir yani gönderilmeye zorlanır o şekilde de kalmış gibi duruyor.

Ekran kartının eski sahibi 2 ekran kullanmış olabilir ama sorun o değil, edıd ayarını aktif etmiş gibi görünüyor ekran kartını sıfırlayabilir misin? Ekran kartı uygulamasından yapabilirsin. Edıd şudur ki; ekran kartının belli bir çözünürlüğe okutulması veya sürekli o çözünürlüğü vermeye zorlanmasıdır sorun yaratacak bir şey değil içeriden silmeyi deneyebilirsin. Bazen profesyonel sistemlerde cihazlar çözünürlükleri görmediği zaman ekran kartından veyahut edıd cihazından çözünürlükler Force ettirilir yani gönderilmeye zorlanır o şekilde de kalmış gibi duruyor.

Yok hocam ekran kartını yeni aldım 3 gün oldu formatladım sistemi hala aynı önceki ekran kartındada vardı.

Yok hocam ekran kartını yeni aldım 3 gün oldu formatladım sistemi hala aynı önceki ekran kartındada vardı.
O zaman çözüm format gibi duruyor önce ki ekran kartında da aynı hata varsa. Bu ekran 640x480 ve işlem yapılamıyor üzeri tıklanmıyor değil mi?

Geri
Yukarı