2 monitör ve R5 5600X sistemli eve 1100 lira elektrik faturası gelmesi normal mi?

YunusEmre3162

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar elektrik faturası 1100 geldi. Sizce bu sistemimden kaynaklı mı? Çoğu zaman açık sadece yatarken kapatıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yatığınız şeye göre değişir. Sadece açık olması bir şey harcamaz fazla ama 10 saat fulde oyun oynarsan ekran kartına göre durum değişir. Ama o faturada senin harcadığın elektrik dışında bir ton kesinti ve vergi var. Yani üzme kendini, sorun sende değil.

Sistemin o kadar tuketecegini düşünmüyorum. Tabi ne şekilde kullandığınızı da bilmek lazım.
En garanti çözüm, wattmetre diye tabir edilen ürün alarak bulunur.

Yatığınız şeye göre değişir. Sadece açık olması bir şey harcamaz fazla ama 10 saat fulde oyun oynarsan ekran kartına göre durum değişir. Ama o faturada senin harcadığın elektrik dışında bir ton kesinti ve vergi var. Yani üzme kendini, sorun sende değil.

Ekran kartı 3070 çoğu zaman işlemci kullanan oyunlar oynuyorum o yüzden yazmadım: S

Sanırım aileniz bilgisayar başında fazla vakit geçirdiğiniz için faturayı bilgisayara kesmiş :)

PSUnuz nedir ?

FRISBY FC-9325G INFINITY 4x120mm RGB FANLI 650W 80PLUS MidT ATX GAMING KASA​

Ekran kartı 3070 çoğu zaman işlemci kullanan oyunlar oynuyorum o yüzden yazmadım: S

FRISBY FC-9325G INFINITY 4x120mm RGB FANLI 650W 80PLUS MidT ATX GAMING KASA​

Full yük bindiremezsiniz diye düşünüyorum. 400W günlük ( 10 saat ) ortalama ile kabaca tahminim faturaya 200 250 TL yansır. Evde kullanılan diğer cihazları bilemem.

Yani 2 monitör + 3070 R5-5600xli sistemle 1100 faturaya katkım çok mu az mı :D
Kullanıma gçre değişir kardeşim. RTX3070 + R5 5600X olması bir şey ifade etmiyor. Mining desen tamam tüm gücüyle kullanacaksın fakat bu durum farklı. Sistemin yarım saat boşta kalması tüketimi belki 50wa kadar düşürüyor. Bunun ortalama bir değerini bulmak lazım. Bana kalırsa 7/24 full performans kullanılmadığı sürece tüketime az bir etkisi vardır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı