2. monitörden görüntü gelmiyor

redwhite

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bende iki adet VGA girişli monitör var. Ekran kartımda VGA girişi bulunmadığı için HDMI ve Display Port'u aktif VGA dönüştürücü takarak kullanıyorum. Birkaç aydır sorunsuz kullanıyordum fakat evde ikinci bilgisayar olduğu için bir monitörü diğer bilgisayara takmam gerekti. Birkaç ay sonra ikinci monitörü bilgisayarıma bağladığımda görüntü alamadım. Bilgisayar ikinci monitörü algılıyor fakat görüntü vermiyor. Window görüntü ayarlarında baktğımda çözünürlük 640x480'e sabitlenmiş durumda ve hiçbir şekilde ayarlanamıyor. Monitörlerin yerlerini değiştirdiğimde ise diğer monitörde 640x480'e sabitleniyor ve görüntü gelmiyor. Sorum şu bu Aktif VGA dönüştürücüden mi kaynaklı? Yoksa Windows 10'daki bir ayardan mı kaynaklı?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.png
    2.png
    2,5 KB · Görüntüleme: 26
Windows'u güvenli mod da başlatarak, çözünürlüğü değiştirmeyi deneyebilir misiniz?

Güvenli moda girdiğim zaman 2. monitörü algılamıyor maalesef.
Belki de monitör kendisini diğer bilgisayarınızın ekran kartına göre ayarlamıştır. Saçma gelebilir ama bende mesela ekran kartımı farklı bir slota taktığımda veya farklı bir monitör ile kullandığım zaman, bu tarz çözünürlük sorunları yaşıyorum. Belki son çare olarak ddu ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.

Belki de monitör kendisini diğer bilgisayarınızın ekran kartına göre ayarlamıştır. Saçma gelebilir ama bende mesela ekran kartımı farklı bir slota taktığımda veya farklı bir monitör ile kullandığım zaman, bu tarz çözünürlük sorunları yaşıyorum. Belki son çare olarak ddu ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim. Bende öyle düşündüm ayarlar çakışmış olabilir. Bu yüzden format atacağım. Zaten format atmayı düşünüyordum bu da tuzu biberi oldu.
Format attıktan sonra da düzelmedi. Çok saçma bir durum. Bilgisayar algılıyor ancak hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Büyük ihtimalle Aktif VGA dönüştürücüm bozuk.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı