2 monitörlü bilgisayar için kaç CM uzunluğunda masa almalıyım?

24 inc monitor ustu monitorler alirken 2k altı onermiyorlar memnun musun ?
Kullanma amacına bağlı olarak değişir. Şahsen ben ekranı piksel piksel görmüyorum. Oturduğum mesafeden güzel ve net görüntü var. Oyunlar daha zevkli hale geldi. Üstelik ayaklarımı masanın üstüne atıp koltuktan biraz daha geriye yaslanarak film izliyorum 🙂 Aslında aklımda 24" almak vardı. Bu monitörü Mediamarkt'da teşhir ürünü olarak buldum. 750 liraydı, ölü piksel vs test ettik orada ve aldım. Tereddüt ediyorsanız mağazadan kendiniz gidip bakın derim. Kişiden kişiye değişen bir durum bu çünkü.

Kullanma amacına bağlı olarak değişir. Şahsen ben ekranı piksel piksel görmüyorum. Oturduğum mesafeden güzel ve net görüntü var. Oyunlar daha zevkli hale geldi. Üstelik ayaklarımı masanın üstüne atıp koltuktan biraz daha geriye yaslanarak film izliyorum 🙂 Aslında aklımda 24" almak vardı. Bu monitörü Mediamarkt'da teşhir ürünü olarak buldum. 750 liraydı, ölü piksel vs test ettik orada ve aldım. Tereddüt ediyorsanız mağazadan kendiniz gidip bakın derim. Kişiden kişiye değişen bir durum bu çünkü.
Ips panelmi

TN panel. 2 monitör de TN panel. İlk monitörü 2018 şubat ayında almıştım. IPS paneldi ve ışık sızması sorunu vardı. İade ettim ve farklı model 22" monitör aldım. Onda da 1 ay olmadan 4 adet ölü piksel çıktı. Servise gitti, iade kararı çıktı. Ondan sonra bir daha IPS panele yönelmedim. TN panel bana hep güzel gelmiştir. Fazlasına gerek yok. Sorun çıkarmıyorsa bana göre güzeldir. 😄

TN panel. 2 monitör de TN panel. İlk monitörü 2018 şubat ayında almıştım. IPS paneldi ve ışık sızması sorunu vardı. İade ettim ve farklı model 22" monitör aldım. Onda da 1 ay olmadan 4 adet ölü piksel çıktı. Servise gitti, iade kararı çıktı. Ondan sonra bir daha IPS panele yönelmedim. TN panel bana hep güzel gelmiştir. Fazlasına gerek yok. Sorun çıkarmıyorsa bana göre güzeldir. 😄
Ölü piksel nasıl anlaşılıyor ?

2 Monitör 1 kasa koyacağım bunlar için ortalama kaç CM uzunluğunda masa gerekli?
24 inç monitör.
19 inç monitör.
Corsair Spec Delta RGB kasa.
Merhaba benim nacizane fikrim iki monitörün kaplayacağı alanı ekranları canlı görerek ölçmek olacaktır. Bu bağlamda ekranlara herhangi bir alışveriş mağazasında ulaşabilir ve canlı canlı örnekler ile kafanızdaki soru işaretlerini yok edebilirsiniz. Diyeceğim o ki en iyisi yine göz kararı iş yapmak olacaktır. Teorik olarak değil!

Ölü piksel nasıl anlaşılıyor ?
Koyu renk ekranda 1 adet farkettikten sonra testi yapayım dedim. Çerçeveye yakın yerlerde 2 tane daha çıktı. Yarın gönderirim dedim. Sabah 1 tane daha çıktı.

Ölü piksel testini buradan yapmıştım:

Yelef
Koyu renk ekranda 1 adet farkettikten sonra testi yapayım dedim. Çerçeveye yakın yerlerde 2 tane daha çıktı. Yarın gönderirim dedim. Sabah 1 tane daha çıktı.

Ölü piksel testini buradan yapmıştım:

Telefondan yaptım şimdi aşagiya indim ordaki renklerden çıktı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı