2. monitörün çözünürlüğünün ekrandan taşması

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
2 monitör kullanıyorum. İkisi aynı monitör değil. Yani birini yeni aldım. Diğeri küçüklük yaşlarımdan kalma eski bir monitör. Çözünürlüğü 1440x768. Bunu ayarlıyorum ama nedense oturmuyor çok az yukarıda gözüküyor. Yani monitörün alt kısmında yarım cmlik bir siyah şerit var. Üst taraftada yarım cmlik bir taşma var. Monitörün çözünürlüğü önerilen ayarda. Yardımcı olurmusunuz?

2 monitör kullanıyorum. İkisi aynı monitör değil. Yani birini yeni aldım. Diğeri küçüklük yaşlarımdan kalma eski bir monitör. Çözünürlüğü 1440x768. Bunu ayarlıyorum ama nedense oturmuyor çok az yukarıda gözüküyor. Yani monitörün alt kısmında yarım cmlik bir siyah şerit var. Üst taraftada yarım cmlik bir taşma var. Monitörün çözünürlüğü önerilen ayarda. Yardımcı olurmusunuz?
Monitörünüzdeki bu sıkıntı yenimi çıktı yoksa devamlı var mıydı ? Ayrıca monitörlerin kendi ayar menüleri vardır. Bu ayar menüsünden ayarlamaya çalışın. Ekrana sığdır, ortala, döşe gibi terimler vardır. Onları bulmaya çalışın.

1440x768 çözünürlüğü ilk kez duydum. Monitörün çözünürlüğü muhtemelen bu değil ve sorun da bundan kaynaklanıyor. Windows ayarlarında önerilen çözünürlük ne ise onu uygulayın.

Monitör eskiyse ve kareyse olası çözünürlüğü: 1024x768
Kare değil dikdörtgense olası çözünürlüğü: 1366x768

Monitörünüzdeki bu sıkıntı yenimi çıktı yoksa devamlı var mıydı ? Ayrıca monitörlerin kendi ayar menüleri vardır. Bu ayar menüsünden ayarlamaya çalışın. Ekrana sığdır, ortala, döşe gibi terimler vardır. Onları bulmaya çalışın.
Devamlı vardı. Yani tek monitör olarak kullandığımda sıkıntı yok ama 2. monitör olarak kullandığımda sıkıntı var.
1440x768 çözünürlüğü ilk kez duydum. Monitörün çözünürlüğü muhtemelen bu değil ve sorun da bundan kaynaklanıyor. Windows ayarlarında önerilen çözünürlük ne ise onu uygulayın.

Monitör eskiyse ve kareyse olası çözünürlüğü: 1024x768
Kare değil dikdörtgense olası çözünürlüğü: 1366x768
Yanlış söylemişim kusura bakmayın. Çözünürlüğüm 1440x900

Monitör üzerinde "Auto" ya da "Auto adjust" tuşu var mı? Varsa ona basın düzelecektir.
Monitörde bir tuş var. Oraya basınca ayarlar falan geliyor işte. Orada auto image adjust var. Ona basıyorum ekran gidiyor 4-5 saniye sonra geliyor ama yine aynı birşey değişmiyor yani.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı